Czy Białystok wprowadzi darmową komunikację miejską?

i

Autor: pixabay.com/congerdesign/CC0 Czy Białystok wprowadzi darmową komunikację miejską?

Białystok: Darmowa komunikacja miejska dla uczniów?

2017-02-10 8:32

Darmowa komunikacja miejska to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ostatnio nad wprowadzeniem takiego rozwiązania zastanawiają się radni klubu PiS. Czy w Białymstoku jest szansa na bezpłatne przejazdy dla uczniów?

Pomysł przypadł do gustu radnym klubu PiS, a przede wszystkim mieszkańcom Białegostoku. Jednak prezydent miasta mówi stanowcze - nie. Chodzi o darmową komunikację miejską dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. 

Podobne rozwiązanie od września wprowadzi stolica. Uczniowie będą mogli podróżować  bezpłatnie na podstawie specjalnych kart miejskich, czyli tzw. Kart Ucznia. Wnioski wraz ze zdjęciem dzieci do ZTM mają przesyłać szkoły. Uprawnienia będą wgrywane na okres nie dłuższy niż 4 lata. 

Zdaniem prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego - Warszawa może zrezygnować z pobierania opłat za przejazdy, bo jest nieporównywalnie bogatszym miastem niż Białystok.

W całej Polsce jest już kilkanaście miast, które mają darmową komunikację, ale dla wszystkich mieszkańców. Tak jest na przykład w Nysie, czy Lublinie. 

ZOBACZCIE TEŻ: Białystok: Pociągiem do stolicy w mniej niż dwie godziny!