Białystok. Napisali na klatce schodowej Chwała Wielkiej Rosji i Sława Rosji. Szuka ich policja

i

Autor: PIOTR MECIK/SUPER EXPRESS, Aleksandr Rjumin, Sputnik, Kremlin Pool Photo/AP, Maksim Konstantinov/SHUTTERSTOCK, grafika RN

Zrobili to w bloku!

Białystok. Napisali na klatce schodowej "Chwała Wielkiej Rosji" i "Sława Rosji". Szuka ich policja

2022-11-09 19:00

Białystok: Miejscowa policja poszukuje sprawców, którzy na klatce schodowej w jednym z bloków napisali m.in. "Chwała Wielkiej Rosji" czy "Sława Rosji". Jak podali w środę (9 listopada 2022 r.) funkcjonariusze, czynności prowadzone są w kierunku uszkodzenia mienia.

Po barbarzyńskiej inwazji Rosji na Ukrainę, tego typu zachowania wzbudzają jeszcze większe kontrowersje niż zazwyczaj. Jak podaje PAP, powołująca się na białostocką policję - nieznani sprawcy na kilku piętrach w jednym z bloków na osiedlu Piasta w Białymstoku umieścili napisy w języku polskim chwalące Rosję, m.in. "Sława Rosji", "Wielka Rosja". Pojawił się również znak litery Z, czy napis "Rus" z narysowanym obok sercem.

Białystok: Namalowali hasła chwalące Rosji. Są poszukiwani przez policję

Jak informuje policja, sprawę zgłosił zarządca nieruchomości. - Prowadzone są czynności w kierunku uszkodzenia mienia - poinformowała rzeczniczka białostockiej policji Katarzyna Molska-Zarzecka, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Policja zapewnia przy tym, że wszystkie przekazane informacje w tej sprawie, będą sprawdzane. Przypomnijmy - 24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. 9 listopada notujemy już 259 dzień bezsensownej wojny. Najnowsze informacje, dotyczące wojny na Ukrainie znajdziecie w specjalnym dziale "Super Expressu".

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Popierasz sankcje wobec Rosji?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Zima pokona Rosjan?! Płk Piotr Lewandowski: "Po prostu zamarzną"