Sprawa porwania w Białymstoku: Amelka i jej mama odnalezione!

i

Autor: KWP Białystok Sprawa porwania w Białymstoku: Amelka i jej mama odnalezione!

Białystok: Porwanie 3-letniej Amelki i jej mamy. Jak odzyskały wolność? NIE UWIERZYSZ!

2021-02-13 7:46

Tą sprawą żyła cała Polska. Losami uprowadzonej 3-letniej Amelki i jej mamy martwiły się tysiące osób, a w poszukiwania zaangażowali się policjanci z całego kraju. To była jedna z nielicznych sytuacji, gdy uruchomiono procedurę Child Alert.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w marcu 2019 roku. Policja od początku była przekonana, że za porwaniem dziewczynki i jej matki stał ojciec dziewczynki, Cezary R., który wciągnął je do samochodu przed blokiem na białostockim osiedlu Dziesięciny i odjechał w nieznanym kierunku. Prawdopodobnie jego celem były Niemcy, gdzie wcześniej wspólnie mieszkali.

Poszukiwania były prowadzone na terenie całej Polski, m.in. w Szczecinie, gdzie mężczyzna był zameldowany. Ostatecznie 26-letnia Natalia i jej córka zostały odnalezione.

Czytaj więcej: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Porywacze zatrzymani

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn: ojca Amelki i jego wspólnika. W sądzie wciąż toczy się proces w tej sprawie. Na jaw wychodzą jednak dość ciekawe okoliczności zdarzenia. Jak informuje dziennik "Fakt", Amelka i jej mama zostały uratowane dzięki... kłótni, do której miało dojść między porywaczami. Wspólnik Cezarego R. miał przestraszyć się konsekwencji swojego działania i pomóc w uwolnieniu ofiar.

Ojciec Amelki wciąż nie przyznaje się do winy. Jak twierdzi, nie było to porwanie, a Natalia z Amelką miały wsiąść do auta dobrowolnie.

Sonda
Czy kary za stosowanie przemocy wobec bliskich powinny być wyższe?
Białystok. Sąsiedzi zatrzymali 27-latka, który przyszedł po pieniądze