DK 8. Litwin ukarany wysokim mandatem. Kamera wszystko nagrała. Zobacz, co zrobił [WIDEO]

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok DK 8. Litwin ukarany wysokim mandatem. Kamera wszystko nagrała. Zobacz, co zrobił [WIDEO]

DK 8. Litwin ukarany wysokim mandatem. Kamera wszystko nagrała. Zobacz, co zrobił [WIDEO]

2021-03-10 8:43

Kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne wyprzedzanie w wykonaniu kierowcy TIR-a. Obywatel Litwy jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał ciąg pojazdów na zakazie i skrzyżowaniu. To niejedyne przewinienia 53-latka. Do zdarzenia doszło w miejscowości Podcisówek w powiecie augustowskim. Kierowca mana został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierowcę TIR-a, który jadąc DK 8 wyprzedzał na skrzyżowaniu ciąg ciężarówek. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godz. 11 na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Kierowca ciężarówki w miejscowości Podcisówek zdecydował się na ten manewr pomimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. - Jednak to nie jedyne przewinienia obywatela Litwy - informuje oficer prasowy policji. -  Zlekceważył on również linię podwójnie ciągłą i nakaz jazdy z prawej strony znaku. 53-letni pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Pirat w tirze na Podlasiu

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. - Dlatego kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i przypominamy, że rozsądek i ostrożność powinny iść w parze - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Emilia Korolczuk z „Rolnicy Podlasie” przeżywa koszmar. W nocy pod jej domem stał mężczyzna. Nie uwierzycie, czego chciał