Porównanie cen w Lidlu na Litwie i w Polsce
Porównanie cen w Lidlu na Litwie i w Polsce
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Coca Cola 2 l. w litewskim Lidlu kosztuje 1,29 euro (5,47 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce za tę samą Coca Colę trzeba zapłacić dwa razy więcej - aż 10,49 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W poniedziałek była w promocyjnej cenie - 9,89 zł, ale to wciąż prawie dwa razy drożej niż na Litwie
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Cena za 10 jajek na Litwie waha się od 2,15 euro (9,12 zł) do 2,55 euro (10,82 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce za 10 jajek trzeba zapłacić od 9,99 zł do 12,49 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Majonez Kania o pojemności 400 ml kupimy w Lidlu na Litwie za 1,99 euro (8,44 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Taki sam majonez jest zdecydowanie tańszy w Polsce - kosztuje 5,99 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Kilogram cebuli żółtej to na Litwie wydatek 0,99 euro (4,20 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Za kilogram cebuli trzeba w Polsce zapłacić 29 groszy więcej - 4,49 zł za kilogram
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Kilogram najtańszych ziemniaków w litewskim Lidlu kosztował 0,65 euro (2,76 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Niewiele więcej za kilogram ziemniaków trzeba zapłacić w polskim Lidlu - 2,99 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Kilogram gruntowych ogórków w Lidlu na Litwie kosztuje 3,99 euro (16,93 zł). W promocji można było je kupić o połowę taniej (8,44 zł).
Za pomidorki truskawkowe (500 gram) trzeba było zapłacić 3,49 euro (14,81 zł). W promocji można było je kupić za 1,49 euro (6,32 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Kilogram polskich ogórków gruntowych kosztował 12,99 zł. Wygrywamy z Litwą o prawie 4 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Za podobne pomidorki trzeba w Polsce zapłacić 12,99 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Najtańszy litr oleju to na Litwie wydatek 1,55 euro (6,58 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce olej marki własnej kosztuje 6,49 zł, czyli w zasadzie tyle samo, co na Litwie
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Szokuje cena żółtego sera w plastrach. Za opakowanie 150 gramów trzeba było zapłacić 1,59 euro (6,75 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce taki sam ser żółty Gouda kosztuje 5,48 zł, czyli o ponad złotówkę mniej
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Droższe na Litwie jest też mleko. Za litrowe 2-procentowe mleko w butelce marki własnej trzeba zapłacić 0,95 euro (4,03 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce takie samo mleko kosztuje 3,39 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Co ciekawe, na Litwie nadal popularne jest mleko w woreczku. Jest ono zdecydowanie tańsze, niż to w butelce. Litr kosztuje 0,62 euro (2,63 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Serek wiejski marki Pilos to wydatek 0,85 euro (3,61 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce - zdecydowanie taniej - tylko 2,29 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Jogurt naturalny Pilos w dużym opakowaniu (400 g) na Litwie kosztuje aż 0,75 euro (3,18 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Małe opakowanie to z kolei wydatek 0,45 euro (1,91 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce jest zdecydowanie taniej. Duży jogurt można kupić taniej niż mały jogurt na Litwie!
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Opakowanie twarogu tłustego to koszt 1,15 euro (4,88 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce ten sam twaróg jest tańszy o 69 groszy.
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Polskie masło wyprodukowane przez POLMLEK można kupić na Litwie za 1,99 euro (8,44 zł). Inna jest gramatura - to 170 gramów! Cena za kilogram to 11,71 euro (49,68 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce za kostkę 200 gramowego masła wyprodukowanego przez POLMLEK trzeba zapłacić 7,49 zł (37,45 zł za kilogram)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Kostka masła marki Lidl kosztuje na Litwie 1,59 euro (6,75 zł). Ma jednak mniejszą gramaturę - 180 gramów. To 8,83 euro (37,46 zł) za kilogram
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce kostka masła (200 gramów) kosztuje 7,99 zł. Kilogram to cena 39,95 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Litr mleka i kilogram cukru to na Litwie cena 0,99 euro (4,20 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce za 1 kg cukru w regularnej cenie trzeba zapłacić 2,99 zł. Litr mleka w kartonie to 3,79 zł.
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Pasztet kosztuje 0,99 euro (4,20 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Taki sam pasztet w Polsce jest droższy o kilkadziesiąt groszy - 4,99 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Polskie kabanosy Tarczyński można kupić w litewskim Lidlu za 2,99 euro (12,69 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Takie same kabanosy w Polsce kosztują w regularnej cenie 6,79 zł. W promocji - 5,99 zł.
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Cena 75 torebek czarnej herbaty to wydatek 1,65 euro (7,00 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce taką herbatę dostaniemy za 7,49 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Czekoladki za 3,99 euro (16,93 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Te same czekoladki w Polsce? Aż 3 złote drożej - 19,99 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Ciasteczka Marmoladki można kupić w regularnej cenie za 0,89 euro (3,78 zł), a w promocji za 0,66 euro (2,80 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
U nas kosztują 2,77 zł w regularnej cenie. Taniej niż w promocji na Litwie!
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Za 150-gramowe opakowanie Rafaello trzeba zapłacić 4,49 euro (19,05 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Takie samo opakowanie w Polsce? 16,99 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Szokujące są ceny kosmetyków na Litwie. Za żele pod prysznic trzeba zapłacić odpowiednio:
- OLD Spice - 5,79 euro (24,57 zł)
- Palmolive MEN - 6,29 euro (26,69 zł)
- Nivea MEN - 6,89 euro (29,23 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Za takie same kosmetyki w Polsce zapłacimy o kilka złotych mniej!
- OLD Spice - 19,99 zł
- Palmolive MEN - 15,99 zł
- Nivea MEN -17,99 zł (taniej aż o 12 zł!)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Kolejna szokująca cena - płyn do jamy ustnej Listerine kosztuje w litewskim Lidlu aż 7,99 euro (33,90 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Taki sam płyn w Polsce? Ponad dwa razy taniej! 14,99 zł to jego regularna cena
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Zdecydowanie tańszy jest płyn marki własnej, który kosztuje w regularnej cenie 1,39 euro (5,90 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W Polsce kosztuje 5,69 zł, więc cena za markę własną jest porównywalna
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Za 8 rolek papieru rumiankowego zapłacimy na Litwie 2,69 euro (11,41 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Ten sam papier w Polsce kosztuje 8,99 zł, czyli ponad 2 zł mniej.
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Ręcznik papierowy 500 listków marki Florays kosztuje 2,99 euro (12,69 zł)
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
W polskim Lidlu taki sam ręcznik papierowy kosztuje 13,79 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Sumując wszystkie powyższe produkty zapłacimy:
Litwa - 64,35 euro (273,03 zł)
Polska - 227,34 zł
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
To oznacza, że za ten sam koszyk przykładowych produktów w Polsce zapłacimy 45,69 zł mniej
Tak wygląda Lidl na Litwie
Autor: Amadeusz Calik / Super Express
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...