Gmina Raczki. Nastolatkowie dachowali kradzionym volvo. 18-latkom grozi 10 lat więzienia

i

Autor: KMP Suwałki Gmina Raczki. Nastolatkowie dachowali kradzionym volvo. 18-latkom grozi 10 lat więzienia

Szalona jazda nastolatków

Gmina Raczki. Nastolatkowie dachowali kradzionym volvo. Dwóm z nich grozi 10 lat więzienia

2022-09-23 7:39

Dwóch 18-latków jest podejrzanych o kradzież volvo i usiłowanie kradzieży renault. Z tymi zdarzeniami związek ma także dwoje 16-latków. Jak ustalili mundurowi, cała czwórka dachowała skradzionym pojazdem w gminie Raczki (woj. podlaskie). 18-latkowie usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, bo podejrzani są także o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Z kolei 16-latkami zajmie się sąd rodzinny.

Do tego zdarzenia doszło w gminie Raczki na drodze między Bakaniukiem a Franciszkowem. Policjanci zauważyli tam osobowe volvo, które leżało na dachu. Auto było puste. Właścicielem samochodu okazał się mieszkaniec powiatu suwalskiego, który nawet nie zauważył zniknięcia auta. - Dodatkowo wyszło na jaw, że zaparkowanym w garażu renault również ktoś próbował wyjechać, ale przeszkodził mu w tym betonowy filar. Jeszcze tego samego dnia mundurowi wytypowali osoby mające związek z tymi zdarzeniami - informuje oficer prasowy policji. W ręce policjantów najpierw wpadło dwóch 18-latków, a potem dwoje 16-latków. Starsi usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu i kradzieży innego auta. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, bo podejrzani są także o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednej z samorządowych placówek w Filipowie. Sprawą 16-latków zajmie się z kolei sąd rodzinny.

Czytaj też: Białystok. Kupił w internecie 400 kg cukru. Wpłacił zaliczkę i...

Pijana wjechała autem do sklepu w Mielnie. Areszt dla 36-latki
Sonda
Czy sprawcy kolizji powinni być kierowani na prace społeczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE