Wygodniej Kaczorowskiego i Legionową

i

Autor: bialystok.pl Wygodniej Kaczorowskiego i Legionową

Kolejne inwestycje w Białymstoku. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Kaczorowskiego i Legionowej [AUDIO]

2017-03-07 8:58

Miasto Białystok przebuduje ulice Kaczorowskiego i Legionową. Inwestycja ma poprawić komunikacje w mieście, zarówno samochodową, jak i autobusową.   

Inwestycja ma poprawić komunikację w mieście, zarówno samochodową ,jak i autobusową. Przebudowana zostanie ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Rynek Sienny. Prace dotyczyć będą również dalszego fragmentu drogi - czyli ul. Legionowa - na odcinku od Rynku Siennego do ul. M. Skłodowskiej-Curie. 

- Jezdnia będzie poszerzona, pojawią się tez nowe bus pasy oraz rozbudowane będą skrzyżowania z mniejszymi uliczkami - mówi Adam Poliński, wiceprezydent Białegostoku.

Na miejscu był Paweł Jakubowski, reporter Radia ESKA:

Ulica Legionowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na całej długości wiodącej w stronę centrum, czyli do ul. M. Skłodowskiej–Curie, zostanie wytyczony buspas na dobudowanym pasie. Po drugiej stronie buspas zostanie utworzony na odcinku od ul. Pięknej w kierunku ul. Kaczorowskiego. Pomiędzy ul. Cieszyńską a Rynkiem Siennym powstanie droga rowerowa, która będzie kolejnym uzupełnionym fragmentem sieci ścieżek w naszym mieście. 

Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Całkowity koszt przebudowy ponad półkilometrowego odcinka to 12 milionów złotych.

>>> Pierwsze na Podlasiu święto tatuażu to ogromny sukces! Za nami Tattoo Week Białystok [GALERIA,AUDIO]

 

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia od ESKA INFO