Największy Park w Polsce został bohaterem. Znaczków pocztowych [ZDJĘCIA]

2020-07-01 6:19 hz

Teraz każdy z nas może mieć Biebrzański Park Narodowy w swoim domu. Wystarczy kupić znaczek pocztowy. Poczta Polska S.A. wprowadza do obiegu nowe znaczki z serii „Polska Zobacz Więcej”. Na jednym z nich wykorzystano zdjęcie znanego fotografa. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Płonie Biebrzański Park Narodowy. Nagranie z pokładu Black Hawk

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Biebrzański Park Narodowy na znaczku pocztowym

Emisja znaczka pocztowego z fotografią przedstawiającą Biebrzański Park Narodowy to element akcji "Polska Zobacz Więcej". W jej ramach do obiegu wprowadzono 2 znaczki pocztowe. Przedstawiają

  • Biebrzański Park Narodowy (północno-wschodnia część Polski)
  • Geopark Łuk Mużakowa (południowo-zachodnia część Polski).

Oba miejsca są prawdziwymi perełkami naszego kraju gromadzącymi bezcenne skarby środowiska naturalnego, które trzeba chronić, ale którymi trzeba też się chwalić.

Fotografie, których użyto do projektów, pokazują przyrodę z lotu ptaka. W ten sposób można zobaczyć najbardziej charakterystyczne ujęcia danych miejsc, przyrody, która tworzy graficzne obrazy. Piękno Biebrzańskiego Parku Narodowego pokazał artysta fotografik Wiktor Wołkow, a Geopark Łuk Mużakowa uwiecznił – również artysta fotografik – Adam Brzoza.

Emisja znaczków jest wynikiem ścisłej współpracy z Polską Organizacją Turystyki w Warszawie, a także Podlaską Regionalną Organizacja Turystyki w Białymstoku i Muzeum Podlaskim w Białymstoku – które udostępniło fotografię Wiktora Wołkowa – oraz Miastem Łęknice.

Kim był Wiktor Wołkow?

Wiktor Wołkow (1942-2012) – artysta-fotografik specjalizujący się w fotografii pejzażu oraz przyrody Polski północno-wschodniej. Od 1973 członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor około stu wystaw indywidualnych i kilkunastu albumów, laureat ponad 100 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. W 2005, na ceremonii podczas koncertu inaugurującego sezon, w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. We wrześniu 2012 roku pośmiertnie odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Biebrzański Park Narodowy został bohaterem znaczków pocztowych
Autor: Muzeum Podlaskie