Nowi policjanci w Białymstoku. Teraz czeka ich kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

i

Autor: KWP Białystok Nowi policjanci w Białymstoku. Teraz czeka ich kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Nowi policjanci w Białymstoku. Teraz czeka ich kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

2019-03-17 11:00

Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjęli uczestniczący w uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz z zastępcami.

W piątek w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 40 policjantów – 6 kobiet i 34 mężczyzn, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Czytaj także: Białystok. Praca w policji. Zobacz, kto może zostać policjantem [ZASADY, DOKUMENTY]

Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów czeka ich rozpoczynające się już w najbliższy wtorek kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Nowo przyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od swoich, licznie przybyłych bliskich i przyjaciół.