Burza z piorunami w Podlaskiem

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Podlaskie: Alarm meteo w regionie! Za oknami pogodowe szaleństwo / Zdjęcie poglądowe

Podlaskie: Alarm meteo w regionie! Za oknami pogodowe szaleństwo

2021-08-14 17:17

Prawie całe województwo podlaskie obejmuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach, lokalnie z gradem, które w sobotę do godzin nocnych mają przechodzić nad tym regionem - podała Polska Agencja Prasowa, powołująca się na IMGW. Prognozowane opady mogą sięgnąć 25 milimetrów.

Podlaskie: Alarm meteo w regionie! Za oknami pogodowe szaleństwo

Ostrzeżenie obejmuje czas od godz. 16.15 do godz. 22. Dotyczy łącznie jedenastu podlaskich powiatów: augustowskiego, białostockiego i miasta Białystok, bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Nie obejmuje m.in. Łomży i Suwałk. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad - podało biuro prognoz meteorologicznych w Białymstoku IMGW, cytowane przez PAP.

Czytaj także: Rolnicy. Podlasie. Nerwowo w Plutyczach. Gienkowi pomoże Jarek i Agnieszka

Według meteorologów, prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk sięga 80 proc. Ostrzeżenie do mieszkańców i innych osób przebywających w regionie zostało też skierowane przez Regionalny System Ostrzegania. Pamiętajmy, aby w czasie burz nie szukać schronienia pod drzewami. Warto ograniczyć korzystanie ze sprzętu elektronicznego. Apelujemy o rozwagę do kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach