Policjanci zatrzymali w Białymstoku 6 poszukiwanych osób

2019-09-11 12:10 vera
Policjanci zatrzymali w Białymstoku 6 poszukiwanych osób
Autor: Pixabay Policjanci zatrzymali w Białymstoku 6 poszukiwanych osób

W ciągu kilkudziesięciu godzin białostoccy policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich są osoby poszukiwane listami gończymi, nakazami aresztowania oraz osoby nieletnie poszukiwane do placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Wśród zatrzymanych był 25-letni białostoczanin poszukiwany na podstawie listu gończego, który ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Kolejny z poszukiwanych wpadł w ręce mundurowych tuż po godzinie 7 na ulicy Ciołkowskiego. 34-latek poszukiwany był do odbycia kary 5 dni zastępczej kary aresztu.

Kilka godzin później dzięki zaangażowaniu policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został zatrzymany 17-latek poszukiwany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Z kolei 13-latka, która nie powróciła do Domu Dziecka trafiła w ręce policjantów na ulicy Gruntowej.

Natomiast tuż przed godz. 16 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Jak się okazało 44-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania, dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary 12 dni aresztu za nieuiszczenie grzywny, którą opłacił przez co uwolnił się od kary. Ostania osoba poszukiwana to 25-latek, który był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Białymstoku celem doprowadzenia do Areszty Śledczego.