Połowa Polski zagrożona! Będzie niebezpiecznie, jest żółty alert!

2021-03-07 16:09 Bogdan Stech PAP
Połowa Polski zagrożona! Będzie niebezpiecznie, jest żółty alert!
Autor: materiały prasowe Połowa Polski zagrożona! Będzie niebezpiecznie, jest żółty alert!

Uwaga kierowcy i piesi. Przed nami niebezpieczna pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Wydał ostrzeżenie dla połowy kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało z kolei, że w niedzielę wieczorem i w nocy kierowcy mogą spodziewać się oblodzenia dróg w kilku województwach. Na Warmii i Mazurach prognozowane są intensywne opady śniegu.

RCB ostrzega: oblodzenie dróg oraz śnieg na Warmii i Mazurach. "Dziś wieczorem i w nocy możliwe oblodzenie dróg. Spadek temperatury przy gruncie poniżej zera będzie powodował zamarzanie wilgotnej nawierzchni. Na Warmii i Mazurach także intensywne opady śniegu" – podało RCB na Twitterze w niedzielę po południu. Centrum bezpieczeństwa przypomniało, że Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Warmii i Mazur.

Oblodzenie może wystąpić na drogach w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim i podlaskim. W ostrzeżeniu meteorologicznym wydanym przez IMGW czytamy, że "prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -6°C do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie od -7°C do -4°C."

Ostrzeżenie obowiązuje od niedzielnego poranka do godziny 7.30 w poniedziałek. 

Wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE