Siemiatycze. Pościg za przemytnikiem. W samochodzie imigranci

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE Siemiatycze. Pościg za przemytnikiem. W samochodzie imigranci

Siemiatycze. Pościg za przemytnikiem. W samochodzie imigranci

2021-10-17 20:33

Nie ustaje napór imigrantów na polską granicę. W niedzielę w Siemiatyczach (woj. podlaskie) policjanci zatrzymali kierowcę, który wiózł w swoim aucie nielegalnych imigrantów. Mężczyzna nie zatrzymał się wcześniej ani na żądanie Straży Granicznej, ani do policyjnej kontroli i próbował uciec.

Jak powiedziała PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, kierowca peugeota został zatrzymany po pościgu, wcześniej nie zatrzymał się także do kontroli, którą chcieli przeprowadzić na drodze funkcjonariusze Straży Granicznej. Dodała, że czynności wciąż trwają, podlaska policja ma podać więcej szczegółów w poniedziałek. Potwierdza jedynie, że kierowca wiózł nielegalnych imigrantów. Według informacji podanych przez RMF FM, kierowcą był Albańczyk, który przewoził siedmioro nielegalnych imigrantów, a - podczas próby ucieczki - doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem i próbował staranować inne policyjne auto.

Zobacz też: Podlaskie. 27 nielegalnych imigrantów w dostawczym busie

Podlaskie. Terytorialsi nakarmili imigrantów. Wśród nich były dzieci

W miniony wtorek podobna ucieczka przed kontrolą drogową kierowcy przewożącego nielegalnych imigrantów zakończyła się tragicznie. Osobowy volkswagen prowadzony przez Syryjczyka zderzył się pod Białymstokiem czołowo z ciężarówką. Zginął jeden z pasażerów, którymi byli również obywatele Syrii. Kierowca trafił do aresztu, jest podejrzany nie tylko o doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba, ale też o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez imigrantów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Czytaj więcej: Sochonie. 1 osoba nie żyje, 3 są ranne. Uciekali przed policją. Autem podróżowali imigranci?

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?