Szkolenie policyjnych czworonogów. Psy do zadań specjalnych ćwiczyły przeszukiwanie trudnego terenu [ZDJĘCIA]

2019-01-25 9:09

Na złomowisku ćwiczyli przewodnicy psów służbowych garnizonu podlaskiego wraz z psami do wyszukiwania zapachów narkotyków i zapachu zwłok i psy patrolowo-tropiące, oraz przewodnicy z aresztu śledczego i zakładu karnego.

Na trudnym terenie złomowiska odbyło się szkolenie policyjnych czworonogów. Funkcjonariusze z całego garnizonu  doskonalili umiejętności swoich psów do zadań "specjalnych".

Czytaj także: Białystok. Wypadek na ul. Klepackiej. Ziemia przysypała robotników. Jeden nie żyje [AUDIO]

- Ćwiczyły czworonogi z policji, aresztu śledczego i zakładu karnego wyszkolone do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz zapachu zwłok i psy patrolowo-tropiące - informuje oficer prasowy policji. - Ich zadaniem było odnalezienie środków odurzających.

Policyjne czworonogi doskonaliły umiejętności w samodzielnej pracy węchowej jak i  podczas prowadzenia przez przewodnika.

- Przewodnicy przygotowują swoich podopiecznych do pracy w najtrudniejszych warunkach, bo z takimi z reguły spotykają się w czasie wykonywania zadań nacechowanych dużym ryzykiem - kontynuuje oficer prasowy policji.

Czytaj także: Białystok. Śmiertelne potrącenie w centrum. Bus potrącił kobietę na chodniku

Szkolenie nadzorowane było przez koordynatora kynologii policyjnej z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.