Uniwersalne i naturalne - najnowsze inspiracje w urządzaniu wnętrz

2019-11-27 8:00 Artykuł sponsorowany

Projektanci wnętrz wiedzą, że coraz częściej pragniemy mieć kontakt z czystą naturą. Żyjąc w mieście chcemy przenieść jej pierwotne piękno do naszych domów. Pragniemy się nim otoczyć. To właśnie naturalne wzory sprawiają, że w domu czujemy się lepiej - bardziej zrelaksowani, spokojniejsi.

Takie też są najnowsze trendy wzornicze oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w branży projektowania i urządzania wnętrz. Specjaliści nie ukrywają, że uczą się na tym co pozostawili nam przodkowie. Wystarczy przecież popatrzeć na to jak budowano dawniej. Zabytki nie są piękne tylko dlatego, że są stare.

Zawsze najlepsze

Wspaniała architektura zawsze wykorzystywała najlepsze materiały i naturalne desenie. Niezależnie czy są to rzymskie łaźnie z czasów Cezara, średniowieczne zamki czy kamienne domy Wikingów na Północy. Ich budowniczowie zawsze sięgali po to co najtrwalsze.

Piękno tych obiektów, także ich wnętrz opiera się na prostocie. To właśnie sprawia, że są to budowle ponadczasowe.

Uniwersalne piękno

Nic więc dziwnego, że chcemy otaczać się tym co jest nie tylko dobrej jakości, ale i piękne. Uniwersalne. Projektanci wnętrz śmiało sięgają więc po płytki ceramiczne z naturalnymi wzorami kamieni. Inspiracja skałami i przyrodą, solidność materiałów, wybór kolorów, nowe rozmiary, sprawiają, że wychodzą one poza tradycyjne miejsca takie jak łazienka.

Uniwersalne i naturalne - najnowsze inspiracje w urządzaniu wnętrz
Autor: materiały prasowe

Płytki ceramiczne goszczą teraz w salonach i przedpokojach. Przyozdabiają ściany swoimi niezwykle szczegółowo przekazanymi wzorami kamieni czy minerałów i motywami roślinnymi.

Niezwykłe oddanie

Te pierwsze zachwycają wiernością oddanych barw. Podziwiać możemy każde załamanie koloru i całą gamę oddanych z niezwykłą wiernością kamiennych zdobień. Płytki motywami z roślinnymi emanują rozmachem, który sprawia, że czujemy się blisko natury, niemal otoczeni bujną zielenią tętniącej życiem przyrody.

Trwałość oraz niezwykły wybór motywów i materiałów zachęcają do wprowadzenia rozwiązania w salonach czy przedpokojach. Ściany pokryte płytkami ceramicznymi zawsze wyglądają dobrze, a ich wzornictwo nie ulega modom. Nie wspominając już o praktyczności utrzymania. Podobnie jest z podłogami.

Uniwersalne i naturalne - najnowsze inspiracje w urządzaniu wnętrz
Autor: materiały prasowe

Odpowiednio dobrana kompozycja przedstawia się imponująco! Zarówno jeśli chodzi o ściany pokryte naturalnymi wzorami minerałów czy motywami roślinnymi jak i podłogi. Więcej informacji, szeroką ofertę wzorów i materiałów oraz fachową pomoc i obsługę klienta znajdą Państwo na stronie www.akcess.com.pl.

Artykuł sponsorowany