Up to Date

i

Autor: Materiały prasowe Festiwal Up to Date

Up To Date 2021. Wielkie święto muzyki powraca do Białegostoku

2021-09-02 14:44

Wśród licznych "ofiar" pandemii koronawirusa wymienić można również organizatorów i fanów festiwali muzycznych, które w 2020 roku nie mogły się odbyć. Również 2021 nie oszczędził wszystkich (m.in. odwołane Audioriver w Płocku). Na ratunek stęsknionych muzyki na żywo już jutro ruszą jednak organizatorzy Up To Date. W stolicy Podlasia muzycznych doznań na najwyższym poziomie nie zabraknie!

Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, electro, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Już od dobrych kilku odwiedza go ponad 10 tysięcy gości, zaś wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w różnorodnych białostockich przestrzeniach, takich jak Stadion Miejski, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. Nie inaczej będzie również w tym roku, z jedną nowością. Centralny Salon Ambientu  odbędzie się w przestrzeni dotąd niegoszczącej tego typu wydarzeń – po raz pierwszy miejscem do głębszego doświadczenia ambientowych brzmień staną się ogrody Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Tegoroczna edycja potrwa trzy dni: początek już w piątek od godziny 19, gdzie swój koncert wykona Bartosz Kruczyński. Po raz kolejny muzyka wypełni też barokowe wnętrza Auli Magna Pałacu Branickich, gdzie odbędzie się Koncert Zamknięcia tegorocznej edycji UTDF. Ponadto każdy festiwalowy dzień kończyć będzie można podczas after parties w klubie FOMO przy ul. Białówny. 

Kto wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu? Pełna lista artystów znajduje się TUTAJ

Mistrzostwa Polski Strongman w parach. Białystok 2021

Warto również wspomnieć o akcji "50 plus". Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć teraźniejszej kultury muzycznej. Każda osoba mająca powyżej 50 lat może uczestniczyć za darmo w wydarzeniach festiwalowych mających miejsce na Stadionie Miejskim - wystarczy dowód osobisty oraz potwierdzenie szczepienia w aplikacji mObywatel lub wydruk z profilu pacjent.gov.pl.  Powraca również pocztówkowy kramik UTDF „Wyślij Pocztówkę do Babci”. Już po raz czwarty prosto z Festiwalu będzie można pozdrowić babcię, dziadka, mamę czy tatę, wysyłając do nich pocztówkę.