Pola nadziei - wolontariusze będą zbierać datki na hospicjum

i

Autor: pixabay.com/Couleur/CC0 "Pola nadziei" - wolontariusze będą zbierać datki na hospicjum

W ten weekend startuje pierwszy etap akcji "Pola nadziei". Wolontariusze będą zbierać datki na rzecz białostockiego hospicjum

2017-03-16 11:49

Żonkilowa akcja - szansą dla chorych i cierpiących. W niedzielę rozpocznie się zbiórka na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. 

W najbliższą niedzielę (19.03) na terenie parafii prawosławnych w Białymstoku, Supraślu, Wasilkowie, Czarnej Białostockiej oraz w Zabłudowie, spotkać będzie można wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im", którzy będą zachęcali do dzielenia się datkami na rzecz prowadzonego przez Fundację Domowego Hospicjum dla Dzieci.

To pierwszy etap tej dorocznej akcji. Kulminacja „żonkilowej kwesty” odbędzie się w niedzielę 21 maja. Wtedy to na ulicach, placach oraz w sklepach i galeriach handlowych w Białymstoku, Łomży i wielu innych podlaskich miastach każdy będzie mógł wrzucić symboliczną złotówkę do puszki. Pieniądze zostaną przeznaczone na opiekę nad dzielnymi maluchami z hospicjum. W zamian za datki, darczyńcy otrzymają symbolizujące nadzieję żonkile.

W zamian za datki - żonkile

"Pola nadziei" to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. 

>>> Szykujcie się na Grand Prix Zwierzyńca 2017! Pierwszy bieg już w ten weekend