5G to dla ciebie nadal nowość? No to przygotuj się na technologię 6G. To będzie rewolucja

i

Autor: Shutterstock

Sieć 6G?

5G to dla ciebie nadal nowość? No to przygotuj się na technologię 6G. To będzie rewolucja

2024-05-07 12:55

Okazuje się, że sieć 5G, która w Polsce wciąż jest pewną nowością, już wkrótce może okazać się przestarzała. Trwają prace nad technologią 6G, która może być... tysiące razy szybsza od 5G. Skok jakościowy ma być więc gigantyczny.

Można powiedzieć, że sieć 5G nadal traktowana jest w Polsce jako swoista nowość. Dość powiedzieć, że wiele nowych telefonów ze średniej półki cenowej obsługuje tylko sieć 4G/LTE. Zmiany są nieuniknione. Technologia 5G to najnowsza generacja. Mówiąc w skrócie, 5G zapewnia znacznie większą przepustowość i prędkość przesyłania danych. Internet w 5G oznacza 10-krotnie szybsze pobieranie plików i przesyłanie danych w porównaniu do sieci 4G. Tymczasem naukowcy pracują już nad... 6G. Jak donosi livescience.com, w Japonii zbudowano pierwsze na świecie szybkie urządzenie bezprzewodowe 6G, zdolne do przesyłania danych z prędkością 100 gigabitów na sekundę (Gb/s). Prace nad tą technologią trwają. Mówi się, że transfer danych w technologii 6G będzie... tysiące razy szybszy w porównaniu z 5G. Rewolucja ma nastąpić już za sześć lat, czyli w 2030 roku.

"Podczas gdy przejście z 4G na 5G utorowało drogę do znacznie większej konsumpcji mediów, przejście z 5G na 6G może doprowadzić do powstania nowych technologii, takich jak komunikacja holograficzna i płynniejsza rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość mieszana" - czytamy w artykule opublikowanym na livescience.com.

Czytaj też: W telefonie wybuchła bateria! Alarm w galerii handlowej. Ewakuowano klientów

Sonda
Czy wybuchła ci kiedyś bateria w telefonie?
ILE CZASU SPĘDZACIE NA TELEFONIE?! WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska