Miasto pod śniegiem

Atak zimy w Białymstoku. Spacer przez osiedle to prawdziwa mordęga. Śnieg zasypał chodniki i ulice [WIDEO]

2022-12-11 16:06

W niedzielę (11 grudnia) w Białymstoku mamy prawdziwy atak zimy. Śnieg pada od samego rana. Służby drogowe robią, co mogą, aby ulice były przejezdne. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na jednym z białostockim osiedli. Według prognoz IMGW, śnieg będzie intensywnie padać co najmniej do godz. 22.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, w niedzielę w woj. podlaskim występują intensywne opady śniegu. Pada od rana. Kierowcy muszą bardzo uważać na ulicach. Gruba warstwa śniegu i porywisty wiatr to wyzwanie także dla pieszych. W niedzielę po południu nagraliśmy sytuację na osiedlu Zielone Wzgórza. Wkrótce umieścimy w tym artykule wideo. Po godz. 15, rzecznik prasowy podlaskiej policji przekazał następujące informacje: - Apeluję o zachowanie maksymalnej uwagi i dostosowanie prędkości do warunków. Szczególnie przy takich warunkach należy ocenić własne umiejętności kierowania pojazdem i podjąć właściwą decyzję przed wyjazdem. Nawet najlepsze opony zimowe mogą okazać się niewystarczające do bezpiecznego kontynuowania jazdy. Od północy mamy zgłoszenia o 20 kolizjach w województwie - poinformował podinspektor Tomasz Krupa.

Atak zimy w woj. podlaskim. Ostrzeżenie IMGW

W woj. podlaskim obowiązują obecnie dwa ostrzeżenie 1. stopnia: przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, miejscami 20 cm. Strefa opadów śniegu będzie się stopniowo przemieszczać od południowego wschodu w głąb województwa. Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 55 km/h, z północnego-wschodu i północy - czytamy w ostrzeżeniu wydanymi przez IMGW. Alert obowiązuje do niedzieli, do godz. 22.

Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach

Zielone Wzgórza. Jak dobrze znasz osiedle?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Przez osiedle przebiega.. Trasa..