Białostoczanin miał kierować agencjami towarzyskimi w Wielkiej Brytanii [WIDEO]

i

Autor: CBŚP Białostoczanin miał kierować agencjami towarzyskimi w Wielkiej Brytanii [WIDEO]

Białostoczanin miał kierować agencjami towarzyskimi w Wielkiej Brytanii [WIDEO]

2021-02-16 10:34

Wspólne działanie policjantów z Polski oraz Wielkiej Brytanii doprowadziło do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o prowadzenie agencji towarzyskich na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. CBŚP zatrzymało w Białymstoku mężczyznę podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą, a w tym samym czasie brytyjska policja zlikwidowała sieć agencji towarzyskich w Wielkiej Brytanii. Prokuratury Krajowej wynika, że grupa mogła działać od 2019 roku i prowadzić agencje, w których mogło "pracować" kilkadziesiąt kobiet różnych narodowości. Zyski z tego procederu były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je w nieruchomości.

Szeroko zakrojoną akcję przeprowadzono w ubiegłym tygodniu jednocześnie w Londynie, Kent, Northamptonshire i West Yorkshire, oraz w Polsce, na terenie Białegostoku. W sumie zatrzymano 6 polskich obywateli w wieku od 29 do 55 lat. W Anglii zatrzymano pięć osób natomiast w Polsce jedną – 32 letniego mieszkańca Białegostoku, prawdopodobnego lidera grupy przestępczej i organizatora całego procederu. Polscy i brytyjscy funkcjonariusze przeszukali także mieszkania podejrzanych i zabezpieczyli m.in. pieniądze.

Białostoczanin miał kierować agencjami towarzyskimi w Wielkiej Brytanii

- Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał od 2019 roku i zajmował się organizacją, a następnie prowadzeniem sieci agencji towarzyskich w Wielkiej Brytanii, głównie w Londynie - informuje zespół prasowy CBŚP. - W agencjach mogło „pracować” nawet kilkadziesiąt kobiet różnych narodowości, a zyski były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je np. w nieruchomości.

Czytaj też: Próba porwania dziecka w Białymstoku. Rodzice są przerażeni. "Ciemny samochód, mężczyzna ubrany na czarno"

Zatrzymany w Polsce mężczyzna w podlaskiej Prokuraturze Krajowej usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także ułatwiania i czerpania korzyści z prostytucji. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Osoby zatrzymane w Wielkiej Brytanii będą odpowiadać karnie zgodnie z brytyjskim prawem, między innymi za zmowę i czerpanie korzyści z prostytucji.

Obecnie śledczy ustalają ile pieniędzy mogła zarobić ta grupa przestępcza, a także wszystkie inne okoliczności tej sprawy, która ma charakter rozwojowy.