Czaili się na białostockich parkingach. Wśród zatrzymanych są 18-latkowie

i

Autor: KMP Białystok Czaili się na białostockich parkingach. Wśród zatrzymanych są 18-latkowie

Czaili się na białostockich parkingach. Wśród zatrzymanych są 18-latkowie

2021-03-03 21:59

Do pięciu wzrosła liczba osób podejrzanych o kradzieże samochodowych akumulatorów w Białymstoku i okolicach. Sprawcy włamywali się do aut i kradli akumulatory na terenie miasta i powiatu białostockiego. Łączne straty właścicieli aut szacowane są na kilkadziesiąt tys. zł. Do przestępstw dochodziło przez trzy ostatnie miesiące ubiegłego roku; złodzieje wyszukiwali auta na parkingach, włamywali się do nich i zabierali akumulatory.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu białostockiej komendy ustalili kolejną osobę odpowiedzialną za kradzieże akumulatorów. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Białegostoku. Śledczy ustalili, że mężczyzna odbywa karę za posiadanie narkotyków i przebywa obecnie w Zakładzie Karnym.

Białystok. Daniel Martyniuk przed sądem za jazdę samochodem bez uprawnień

Biorąc pod uwagę dotychczasowe ustalenia, mowa jest o stratach materialnych sięgających 30 tys. zł, a zarzuty dotyczą również przypadków usiłowania, gdy złodzieje próbowali włamać się do samochodu, ale ostatecznie nie udało im się dokonać kradzieży. W styczniu policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o udział w tych przestępstwach - w środę zespół prasowy podlaskiej policji poinformował o zatrzymaniu kolejnej. Grupie, w której jest trzech 18-latków, 30-latek i wspomniany 27-latek, grożą kary do dziesięciu lat więzienia. Trzy osoby są tymczasowo aresztowane.

Czytaj też: Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie