Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie

2021-03-03 18:30 vera
Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie
Autor: Pixabay Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie

Być może cała sytuacja umknęłaby uwadze zambrowskich policjantów gdyby nie fakt, że 19-latek nie miał na twarzy maseczki. Okazało się, że przebywająca w jego towarzystwie 16-latka jest pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w jej organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut rozpijania małoletniej. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę przy jednym z bloków w centrum Zambrowa policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania maseczką ust oraz nosa. - W trakcie czynności okazało się, że 19-latek oraz przebywająca z nim 16-latka są nietrzeźwi - informuje oficer prasowy policji w Zambrowie. - Badanie alkomatem wykazało, że nastolatka miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Nastolatek po amfetaminie rozbił volvo na płocie

Jak ustalili policjanci para wspólnie spożywała alkohol, który kupił 19-latek. Nastolatka trafiła pod opiekę matki, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Następnego dnia mieszkaniec Zambrowa usłyszał zarzut rozpijania małoletniej. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. - Spożywanie alkoholu przez niepełnoletniego stanowi również objaw demoralizacji i skutkuje zawiadomieniem Sądu Rodzinnego i Nieletnich - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Przejmujący apel Emilii Korolczuk. Fani są bezczelni! Gwiazda "Rolnicy. Podlasie" ma tego dość!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE