Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie

i

Autor: Pixabay Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie

Zambrów. 19-latek podejrzany o rozpijanie 16-latki. Grozi mu więzienie

2021-03-03 18:30

Być może cała sytuacja umknęłaby uwadze zambrowskich policjantów gdyby nie fakt, że 19-latek nie miał na twarzy maseczki. Okazało się, że przebywająca w jego towarzystwie 16-latka jest pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w jej organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut rozpijania małoletniej. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę przy jednym z bloków w centrum Zambrowa policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania maseczką ust oraz nosa. - W trakcie czynności okazało się, że 19-latek oraz przebywająca z nim 16-latka są nietrzeźwi - informuje oficer prasowy policji w Zambrowie. - Badanie alkomatem wykazało, że nastolatka miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Nastolatek po amfetaminie rozbił volvo na płocie

Jak ustalili policjanci para wspólnie spożywała alkohol, który kupił 19-latek. Nastolatka trafiła pod opiekę matki, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Następnego dnia mieszkaniec Zambrowa usłyszał zarzut rozpijania małoletniej. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. - Spożywanie alkoholu przez niepełnoletniego stanowi również objaw demoralizacji i skutkuje zawiadomieniem Sądu Rodzinnego i Nieletnich - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Przejmujący apel Emilii Korolczuk. Fani są bezczelni! Gwiazda "Rolnicy. Podlasie" ma tego dość!