Białystok: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zyskała nowy ambulans. Ma m.in. inkubator

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Białystok: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zyskała nowy ambulans. Ma m.in. inkubator

Białystok: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zyskała nowy ambulans. Ma m.in. inkubator

2022-02-16 7:44

Prezydent Białegostoku przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku neonatologiczny ambulans, który białostoczanie ufundowali w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Nowoczesny pojazd jest wyposażony m.in. w inkubator i nosze elektryczne. Wkrótce karetka wyjedzie na ulice Białegostoku.

Zakup karetki był możliwy dzięki głosom białostoczan oddanym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Projekt uzyskał 4732 głosy – najwięcej spośród ośmiu wybranych do realizacji projektów ogólnomiejskich. Miasto Białystok dofinansowało zakup kwotą 833 tys. zł. To nie pierwszy sprzęt, który Urząd Miejski przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 sfinansowano zakup motocykla ratunkowego wraz ze sprzętem medycznym i niezbędną odzieżą (105 tys. zł), a w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 – zakup karetki z wyposażeniem i systemem łączności (390 tys. zł). Czytaj też: Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego gotowa. Zobaczcie zdjęcia

Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław

– Kolejny raz wspomagamy instytucję formalnie nam niepodlegającą, ponieważ zdrowie i życie mieszkańców Białegostoku nie zna granic administracyjnych. Jest to największa inwestycja ze strony Miasta w zdrowie i życie białostoczan, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy pomocy medycznej potrzebują zaraz po urodzeniu. Dziękuję pomysłodawcom, którzy zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego i wszystkim, którzy na niego głosowali. Jest to dar mieszkańców dla nich samych. Chcemy dbać i dbamy o zdrowie i życie białostoczan – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku jako jedyna w województwie podlaskim posiada ambulans neonatologiczny. Zespół neonatologiczny świadczy usługi od maja 1993 roku. Karetka, która do tej pory służyła medykom do ratowania noworodków, była używana od 2012 roku i jest mocno wyeksploatowana.

Sonda
Jak oceniasz 15 lat Tadeusza Truskolaskiego jako prezydenta Białegostoku?