Dożynki Wojewódzkie w Tykocinie. Zaśpiewał Janusz Laskowski i zespół Focus [ZDJĘCIA]

2019-09-17 8:16

W sobotę w Tykocinie (pow. białostocki) odbyły się wojewódzkie dożynki. Wzięli w niej udział podlascy posłowie, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, a przede wszystkim rolnicy, którzy podziękowali za tegoroczne plony.

- Dożynki to niezwykle ważna uroczystość. Dziś, tu w pięknym mieście Tykocinie, dziękujemy rolnikom za ich pracę i tegoroczny plon – mówił na otwarciu uroczystości marszałek woj. podlaskiego Artur Kosicki.

Najpierw odbyły się nabożeństwa, potem przyszedł czas na przemówienia, a po nich Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski odczytał list od premiera RP Mateusza Morawieckiego. Później marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś wręczyli najlepszym podlaskim rolnikom pamiątkowe grawertony w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część rozrywkowa. Były występy zespołów folklorystycznych, amatorzy regionalnej kuchni mogli skosztować tradycyjnych lokalnych przysmaków, a na scenie wystąpił Janusz Laskowski i zespół disco polo Focus.

Czy białostoczanie są przesądni? Zobacz WIDEO: