Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Podlaski Urząd Wojewódzki, przekształcenie szpitala MSWiA w szpital zakaźny to efekt wzrostu zachorowań na COVID-19 w województwie podlaskim. Do tej pory w Podlaskiem wykryto 256 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły, to mężczyzna z Białegostoku oraz kobieta z powiatu wysokomazowieckiego. Wyzdrowiało 15 osób.
- Przekształcenie usprawni przede wszystkim proces diagnozowania, hospitalizowania i leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, co jednocześnie spowoduje zminimalizowanie ryzyka zawieszenia działalności innych wysokospecjalistycznych oddziałów szpitalnych, w szczególności z terenu Miasta Białegostoku i okolic - informuje Podlaski Urząd Wojewódzki.
Szpital MSWiA w Białymstoku ma 159 łóżek oraz 16 respiratorów. Dotychczasowi pacjenci zostali rozlokowani po innych szpitalach. Od teraz placówka będzie przyjmowała pacjentów tylko i wyłącznie z potwierdzoną chorobą COVID-19 lub osoby, u których występują objawy koronawirusa, lecz nie mają jeszcze potwierdzenia choroby. Zobacz: Bezobjawowy koronawirus. Co może niepokoić?
Jak informuje podlaski oddział NFZ, wszyscy pacjenci, którzy oczekiwali na zabiegi specjalistyczne w szpitalu MSWiA, mają wyznaczone inne terminy przyjęć. O zmianach zostali poinformowani telefonicznie.
- Ginekolog w Białymstoku. Otwarte gabinety ginekologiczne mimo epidemii
- Stomatolog w Białymstoku. Gdzie leczyć zęby w czasie epidemii?
Wszystkie poradnie specjalistyczne w szpitalu MSWiA pracują. Udzielane są teleporady oraz – w razie potrzeby – wizyty osobiste. Każdą wizytę trzeba wcześniej umówić telefonicznie. Rejestracje poradni wydają też na wniosek pacjentów dokumentację medyczną.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!