Nowe komisariaty w Białymstoku. Nowoczesne i stylowe. Koszt to blisko 40 mln zł

i

Autor: KMP Białystok Nowe komisariaty w Białymstoku. Nowoczesne i stylowe. Koszt to blisko 40 mln zł

Nowe komisariaty w Białymstoku. Nowoczesne i stylowe. Koszt to blisko 40 mln zł

2021-01-28 12:48

W Białymstoku trwają prace przy budowie dwóch nowych komisariatów. Powstaną tam, gdzie do tej pory znajdowały się magazyny i garaże. Koszt budowy dwóch nowoczesnych budynków to blisko 40 milionów złotych. Nowe komisariaty powstaną na przełomie 2022/2023 roku.

Przy ul. Ogrodowej powstaje nowy Komisariat Policji I w Białymstoku. Wcześniej mieściły się tam garaże Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Policjanci i pracownicy obecnej jednostki przeniosą się z ulicy Waryńskiego. Nowy budynek zaprojektowany został tak, by mogło tam pracować 90 osób. W projektach uwzględnione zostały też garaże dla samochodów policji, miejsca parkingowe w strefie zamkniętej, jak też miejsca parkingowe dla interesantów. Parking będzie też przystosowanych do ładowania pojazdów energią elektryczną . Wartość kosztorysowa tej inwestycji to 18 milionów złotych.

Ale FLOTA! Takimi samochodami policjanci patrolowali A4!

Druga z inwestycji powstaje przy ulicy Wspólnej w Białymstoku. Po jej zakończeniu przeniosą się tam policjanci i pracownicy białostockiej "czwórki", która obecnie funkcjonuje przy ulicy Słowackiego. W budynku, którego koszt budowy pochłonie 21 milionów złotych, pracować będzie 83 policjantów i 7 pracowników policji. Przed budynkiem znajdą się ogólnodostępne 42 miejsca parkingowe, w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych i jedno przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.

W części do której dostęp będzie ograniczony znajdą się miejsca parkingowe dla pojazdów służbowych w tym 4 stanowiskowy garaż, jak też miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie trwają prace przy wykonaniu fundamentów.

Czytaj też: Podlaskie. Śnieg zasypał drogę. Mężczyzna wpadł do rzeki