Policjanci zatrzymali trzech kibiców Jagiellonii przed meczem z Legią

i

Autor: Policja Podlaska Policjanci zatrzymali trzech kibiców Jagiellonii przed meczem z Legią

Policjanci zatrzymali trzech kibiców Jagiellonii przed meczem z Legią

2019-04-04 17:00

Białostoccy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o przewożenie nielegalnych materiałów pirotechnicznych.

Białostocka policja poinformowała, że zatrzymała trzech kibiców Jagiellonii przed wyjazdem na mecz z Legią Warszawą. Policjanci kontrolowali kibiców w rejonie stadionu. Podczas kontroli okazało się, że 23-letni mieszkaniec Białegostoku zabrał ze sobą na mecz 21 petard błyskowych.

Czytaj także: Dariusz Antuszewski zginął w wypadku. Był studentem Politechniki Białostockiej. Jechał motocyklem

- Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wyrobów pirotechnicznych, będąc uczestnikiem przejazdu zorganizowanej grupy na masową imprezę sportową - informuje oficer prasowy policji.

Białostocki sąd na rozprawie w trybie przyspieszonym ukarał 23-latka grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych oraz dwuletnim zakazem stadionowym. Dwaj pozostali podejrzani to 22 i 29 letni mieszkańcy Białegostoku, którzy posiadali przy sobie susz. Wstępne badanie narkotesterem wykazało marihuanę.

- Ponadto jak się okazało najmłodszy z zatrzymanych był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności - dodaje oficer prasowy. - Za posiadanie narkotyków  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na stadionie w Warszawie było 325 kibiców z Białegostoku. Jagiellonia przegrała z Legią 0:3. W tym momencie nasz zespół zajmuje 9. miejsce w tabeli.