Przez lata myślała, że jej mąż jest policjantem. Prawda okazała się BOLESNA

i

Autor: KWP Białystok Przez lata myślała, że jej mąż jest policjantem. Prawda okazała się BOLESNA

Przez lata myślała, że jej mąż jest policjantem. Prawda okazała się BOLESNA

2020-10-19 19:23

Tego chyba jeszcze nie było! Mundurowi z Białegostoku zatrzymali 41-latka podejrzanego o podrobienie policyjnej legitymacji służbowej i używanie jej jako autentycznej. Jedną z ofiar oszusta jest jego żona, którą okłamywał od początku ich znajomości!

W piątek, koło 16 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło na terenie gminy Juchnowiec Kościelny.

- Mundurowi w trakcie rozmowy ze zgłaszającą usłyszeli, że jej 41-letni mąż jest również funkcjonariuszem policji. Jak się okazało mężczyzna od początku ich znajomości, przez kilka lat, mówił żonie i jej rodzinie, że jest policjantem. Podrobił również legitymację służbową, którą pokazywał bliskim - wyjaśnia rzecznik policji. 

Mundurowi ustalili, że „blachę” policyjną zakupił na jednym z portali internetowych, a legitymację samodzielnie podrobił i wydrukował.

41-latek został natychmiast zatrzymany razem z fałszywymi dokumentami. Usłyszał zarzut podrobienia legitymacji służbowej i posługiwania się nią oraz zarzut znęcania się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.