Wynieśli człowieka z PŁONĄCEGO BUDYNKU! Oto bohaterowie z Podlasia. NIEZWYKŁA HISTORIA

2020-10-16 17:45 Paweł Tabędzki
Wynieśli człowieka z PŁONĄCEGO BUDYNKU! Oto bohaterowie z Podlasia. NIEZWYKŁA HISTORIA
Autor: KPP Grajewo Wynieśli człowieka z PŁONĄCEGO BUDYNKU! Oto bohaterowie z Podlasia. NIEZWYKŁA HISTORIA

Gdyby nie ich odważna interwencja, mogło dojść do tragedii. Kiedy w Szczuczynie (powiat grajewski) wybuchł pożar domu wielorodzinnego, bez wahania weszli do środka ewakuować mieszkańców. W jednym z pomieszczeń zastali leżącego w łóżku 61-latka. Wynieśli go z płonącego budynku, w którym znajdowała się stanowiąca duże niebezpieczeństwo butla z gazem. Tak oto widoczni na zdjęciu policjanci zostali bohaterami.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie (15 października). - W jednym z domów wielorodzinnych w Szczuczynie wybuchł pożar. Dzielnicowi, którzy byli akurat w tym rejonie, natychmiast zaczęli działać - podaje Komenda Powiatowa Policji w Grajewie. - Liczyła się każda minuta. Policjanci, wbiegli do budynku, bo wiedzieli, że mieszkają tam osoby, którym trzeba natychmiast pomóc.

W jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli leżącego w łóżku mężczyznę. - Widać było, że 61-latek ma problemy z oddychaniem. Mundurowi wynieśli go z budynku w bezpieczne miejsce, gdzie znajdowali się już inni lokatorzy - informuje grajewska policja.

Jak tłumaczą stróże prawa, znajdująca się w budynku butla z gazem czyniła sytuację jeszcze bardziej niebezpieczną. Na szczęście sprawne działanie służb pozwoliło zapobiec tragedii.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.