Śnieżny armagedon w Białymstoku. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: Internauta Łukasz Śnieżny armagedon w Białymstoku. "Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Śnieżny armagedon w Białymstoku. "Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-26 11:56

W Białymstoku (woj. podlaskie) od poniedziałku niemal bez przerwy pada śnieg. W stolicy Podlasia spadło ponad 35 cm, a do godziny 19 może spaść kolejne 15 cm. W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

We wtorek o godz. 9 odbyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego zwołanego przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Urząd Miejski zapewnia, że firmy odśnieżające zastosowały się do wieczornych wytycznych prezydenta Truskolaskiego. W efekcie drogi w mieście są przejezdne. Śnieg ciągle pada, więc jeszcze potrzeba czasu aby drogi były w pełni odśnieżone.

- Sytuacja w mieście ciągle jest trudna, ale nie beznadziejna – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski – efekt pełnej mobilizacji wszystkich zaangażowanych w utrzymanie bezpieczeństwa w mieście został osiągnięty. To jednak nie koniec starań o poprawę sytuacji w mieście. Warto pamiętać, że wykonawca ma obowiązek doprowadzić drogi do czarnego asfaltu w cztery godziny od ustania opadów śniegu.

Atak zimy. Białystok 6 rano

Insp. Maciej Daniel Wesołowski, Komendant Miejski Policji poinformował, że na godzinę 9 we wtorek 26.01. sytuacja w mieście nie uzasadniała blokowania wjazdu samochodów ciężarowych do Białegostoku. Zaznaczył, że policjanci monitorują sytuację na drogach. Jeśli będzie tego wymagała to, są przygotowani na zablokowanie wjazdu samochodów ciężarowych do miasta.

W woj. podlaskim od rana zanotowano 33 kolizje i 1 wypadek.

Czytaj też: Atak zimy na Podlasiu! 60 tys. osób nie ma prądu! Obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prezydent Tadeusz Truskolaski zwrócił także uwagę na kolejne zagrożenie związane z opadami, czyli na nawisy śnieżne i konieczność odśnieżania dachów.

- Informacje dotyczące nawisów śnieżnych przekażemy do wspólnot i administracji spółdzielni mieszkaniowych – zadeklarował komendant Straży Miejskiej Krzysztof Kolenda. – Dotrzemy także do właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych z informacją o konieczności odśnieżania dachów, aby przeciwdziałać możliwym zarwaniom pod ciężarem mokrego śniegu.

Kolejny sztab kryzysowy odbędzie się we wtorek, 26.01 o godzinie 20.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Atak zimy w Białymstoku [STYCZEŃ 2021]