Podlaska Straż Graniczna ma nowe pojazdy [ZDJĘCIA]

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna

Straż Graniczna wydaje zgody na wjazd w pobliże granicy z Białorusią. Znamy liczby

2021-10-03 9:45

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo niepokojąca. Nie oznacza to jednak, że do miejscowości wysuniętych najdalej na wschód kraju w ogóle nie da się dostać. - Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano już prawie 750 zgód na wjazd do strefy objętej ograniczeniami związanymi z rozporządzeniem - poinformowała wczoraj PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Większość składanych wniosków motywowana była koniecznością odwiedzin krewnych. Michalska zapewniła, że Straż Graniczna wnikliwie analizuje wnioski i nie wydaje zgód "z automatu". - Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano już 631 zgód na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym. Natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej jest to 113 zgód - powiedziała PAP rzeczniczka. Przypomnijmy, że od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na wnioskowane przez prezydenta przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek po południu w "Dzienniku Ustaw" ukazało się rozporządzenie prezydenta z 1 października bieżącego roku w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego wprowadzonego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński mówił w ubiegłym tygodniu w Sejmie, że "na granicy polsko-białoruskiej są 4 tysiące funkcjonariuszy Straży Granicznej, 2,5 tysiąca żołnierzy, kilkuset policjantów z oddziałów prewencji i kontrterrorystycznych".

Sonda
Czy popierasz pomysł budowy muru na granicy z Białorusią?
Usnarz Górny (woj. podlaskie). Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na polsko-białoruskim pograniczu