Up To Date 2021

i

Autor: Krzysztof Karpinski K2Concept Up To Date 2021

Up To Date 2021. Piękny/magiczny powrót festiwalu do stolicy Podlasia [RELACJA]

2021-09-13 17:21

Powiedzieć, że piękny to był festiwal, to nie powiedzieć nic! Po długim okresie festiwalowej posuchy w zakresie festiwali muzyki elektronicznej, w pierwszy wrześniowy weekend do Białegostoku powrócił legendarny już Up To Date. Jak po ubiegłorocznej przymusowej przerwie, w obliczu doniesień o zbliżającej się czwartej fali pandemii, poradzili sobie organizatorzy? W opinii wysłanników "Super Expressu" wprost znakomicie!

Tegoroczna odsłona Up To Date Festival była dwunastą w historii działań białostockiej ekipy tworzonej przez lokalnych aktywistów, którzy każdego roku wkładają ogromny wysiłek w to, aby powoływać do życia prawdziwie artystyczną i oddaną dźwiękowym poszukiwaniom przestrzeń. W tym roku przez 3 dni trwania tego wydarzenia przez 5 scen przewinęło się prawie 50 artystów. Ponadto każdy festiwalowy dzień kończył się również dodatkową zabawą w Klubie FOMO (gdzie np. nieoczekiwanie zagrała kultowa grupa Syny). Niestety, z racji odgórnych ograniczeń, liczba widzów nie mogła być tak wielka jak choćby w 2019 roku, ale ponownie do stolicy Podlasia zdecydowały się przyjechać osoby z całej Polski, aby uczestniczyć w festiwalu (konkretnie w zabawie uczestniczyło ok. 3000 osób, podczas gdy np. w 2019 roku była to liczba ponad 3 razy większa). Dla nich zagrali m.in. tacy artyści jak: Bartosz Kruczyński LIVE, Simone Giudice, Satl, Tim Reaper, Djrum, Simo Cell, Former, Posij, Olivia, Sansibar, Animistic Beliefs, Cignol, Młody Dzban, Zdechły Osa, Avtomat, Afra, sk.ein, Vril, Simone Giudice, Shackleton, Gadi Sassoon, Ribé, Shifted, Błażej Malinowski, Oscar Mulero, Piernikowski czy Umwelt oraz Changsie.

Zobacz zdjęcia z tegorocznej edycji Up To Date Festival

Misją Up To Date Festivalu jest prezentacja przeróżnych gatunków muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, electro, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Wydarzenia festiwalowe mają swoje miejsce w tak różnorodnych przestrzeniach, jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich. Większość aktywności festiwalowych rozgrywała się wokół czterech scen: Pozdro Techno, Centralny Salon Ambientu, Beats strefa Jelenia oraz Czwarta Strefa Czwórki. Ze względu na dość niskie temperatury, zdecydowana większość występów odbywała się na Stadionie Miejskim. Jak nasze wrażenia?

Znakomite! Pomimo faktu, że pogoda niespecjalnie dopisała (temperatury zarówno w piątek jak i sobotę spadały wieczorami dość znacząco względem dnia), w żadnym momencie nie przeszkadzało to w zabawie. Ponadto, mając na uwadze ograniczoną widownię względem lat ubiegłych, organizatorzy w nowy sposób zaaranżowali stadionowe przestrzenie. O ile w pierwszym rzucie wydawało się to być średnim rozwiązaniem, o tyle zabawa w toku wieczoru/nocy pokazała, że były to bardzo dobre decyzje. Warto również podkreślić bardzo profesjonalną ochronę, która dbała o bezpieczeństwo i przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych. Nie można było również narzekać na liczbę stoisk gastronomicznych. Innymi słowy: organizacja pierwsza klasa.

Nie przyjeżdża się jednak na Up to Date Festival, by nie oddać się muzycznym doznaniom. Jak wypadli artyści, którzy zagrali na tegorocznej edycji? Czysto subiektywnie wyróżnić można m.in. Djruma, Shackletona czy też Evigta Mörkera. Pewnym zawodem okazał się być set Privacy'ego, choć jak wiadomo, wychodząc z festiwalu dało się słyszeć różne opinie na ten temat (nie brakowało głosów nim zachwyconych). Nie sposób nie wspomnieć jednak o absolutnie magicznym występie Cignola, w naszej opinii jednym z najlepszych występów jakie zagrano w naszym kraju w ostatnich latach. Ten jeden występ wart był przejechania choćby i całej Polski! Reasumując: nie sposób narzekać na poziom występów, jakich byliśmy świadkami!

Następna edycja festiwalu Up To Date ma już swoją datę! Odbędzie się ona między 2 a 4 września 2022. Już teraz myślimy, że warto zarezerwować sobie tę datę w kalendarzu!

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Ps. Prywata: wielkie podziękowania dla pana Jana Roguza i pana Piotra z festiwalowej obsługi, którzy służyli nam zawsze pomocą! Dziękujemy!