Pies wyrzucony z 2. piętra! Policjanci zatrzymali pijaną białostoczankę

i

Autor: KMP Białystok Pies wyrzucony z 2. piętra! Policjanci zatrzymali pijaną białostoczankę

Okrutne

Wyrzuciła Muńka przez balkon. Piesek nie przeżył. Tłumaczenie białostoczanki zwala z nóg

2023-04-04 14:38

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 42-letniej kobiecie oskarżonej o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Z ustaleń wynika, że kobieta wyrzuciła psa przez balkon. Była pod wpływem alkoholu.

Dramat miał miejsce pod koniec lutego w centrum Białegostoku. Sytuację widziała osoba, która przechodziła obok i z jej relacji wynikało, że na balkon wyszła kobieta, która wyrzuciła psa, po czym schowała się do środka. Pies upadł na chodnik. Policjanci ustalili, że psa wyrzuciła 42-latka. Kobieta została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, że miała blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie postawiono zarzut znęcania się na zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Przyznała się do winy.

- We wtorek do Sądu Rejonowego w Białymstoku został skierowany akt oskarżenia przeciwko oskarżonej kobiecie, która 23 lutego 2023 roku w Białymstoku znęcała się ze szczególnym okrucieństwem nad psem rasy foksterier w ten sposób, że wyrzuciła go przez balkon z drugiego piętra budynku - poinformował PAP szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe prokurator Wojciech Zalesko. Dodał, że pies odniósł obrażenia, które stanowiły zagrożenie życia i zdrowia.

Prokurator powiedział PAP, że kobieta przyznała się do popełnionego czynu, a całą sytuację tłumaczyła tym, że tego dnia spożywała duże ilości alkoholu i - jak mówił Zalesko - "nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania". Dodał, że wyraziła ubolewanie.

Pies, który otrzymał imię Muniek, trafił pod opiekę białostockiego schroniska i miejscowego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Po kilku dniach zmarł. Jak informowała organizacja, pies przeżył upadek cudem, wskazywała też na zaniedbywanie psa od dłuższego czasu przez właściciela, a po dodatkowych badaniach wskazała, że "stan zdrowia Muńka jest bardzo zły i był już taki zapewne przed zdarzeniem".

Sonda
Jak oceniasz pracę policjantów w Białymstoku?
Przerażające wideo! 40-latek znęcał się nad psem, wielokrotnie kopał zwierzę na smyczy