Aktualizacja, środa 20 listopada:
Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy mającej chronić gospodarstwa domowe przed wzrostem rachunków za energię elektryczną. To oznacza, że do końca września 2025 r. ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych pozostaną na poziomie 500 zł za MWh.
Wcześniej pisaliśmy:
Rok 2024 powoli zbliża się ku końcowi. Polacy musieli w ostatnim czasie mierzyć się z wysokimi cenami energii elektrycznej, co dla wielu gospodarstw oznaczało kolosalne wręcz różnice w rachunkach. Rząd na wszelkie sposoby próbuje ulżyć obywatelom. Do 31 grudnia obowiązują w Polsce maksymalne ceny za energię elektryczną. Jak czytamy w najnowszej analizie opublikowanej na rachuneo.pl, 1 kWh kosztuje obecnie 1,11 - 1,21 zł.
Sposoby na obniżenie rachunków za prąd
W jaki sposób można obniżyć rachunki za prąd? Przede wszystkim warto w bardziej rozsądny sposób korzystać z urządzeń elektrycznych znajdujących się w naszym domu. Okazuje się, że to wcale nie lodówka czy telewizor zużywają w naszym domu najwięcej energii. Sprawdźcie naszą galerię, w której umieściliśmy urządzenia od najmniej do najbardziej energochłonnych. Przy tworzeniu rankingu posiłkowaliśmy się danymi z rachuneo.pl.