Białystok. Istny CYRK na egzaminie na prawo jazdy. Policja przyjechała do WORD. Kobietom grozi więzienie

i

Autor: Paweł Białystok. Istny CYRK na egzaminie na prawo jazdy. Policja przyjechała do WORD. Kobietom grozi więzienie

Białystok. Istny CYRK na egzaminie na prawo jazdy. Policja przyjechała do WORD. Kobietom grozi więzienie

2021-03-30 12:42

Czego to ludzie nie wymyślą! Policjanci zatrzymali 26-letnią białostoczankę, która podszywając się pod koleżankę, chciała zdać za nią teoretyczny egzamin na prawo jazdy. Jednak egzaminator nie dał się oszukać i o całej sytuacji powiadomił policję. 26 i 36-latka usłyszały zarzuty. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego doszło niedawno do absurdalnej sytuacji. W trakcie trwającego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy egzaminator zauważył, że jedna z kobiet znajdujących na sali wygląda inaczej niż na zdjęciu z "profilu kandydata na kierowcę". - Zdjęcie w systemie przedstawiało osobę, która była już tydzień temu na egzaminie - wyjaśnia oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Egzaminator poprosił kobietę o zdjęcie maseczki i wtedy porównał jej twarz z wizerunkiem ze zdjęcia. Niby wszystko się zgadzało, ten sam kolor włosów oraz podobna fryzura, ale ostatecznie okazało się, że są to dwie inne osoby. Po zakończeniu testu, egzaminator powiadomił o całej sytuacji policję. - Funkcjonariusze będąc na miejscu, ustalili prawdziwą tożsamość kobiety - kontynuuje oficer prasowa. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz przeżył rodzinną tragedię. Łzy cisną się do oczu

26-latka została zatrzymana. Chciała pomóc swojej koleżance w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Liczyła, że maseczka na twarzy i paszport 36-latki załatwią sprawę. Obie kobiety usłyszały zarzuty. 26-latce przedstawiono zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Natomiast jej o 10 lat starsza koleżanka usłyszała zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz zbycia dokumentu tożsamości. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Miał prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy. 18-latek chciał "przykozaczyć", DRIFT skończył się NA LATARNI!

Zobacz zdjęcia: Dzielnicowi w Białymstoku 2021. Do nich możesz zwrócić się o pomoc