Białystok: Nastolatek i mężczyzna zatrzymani za MOWĘ NIENAWIŚCI

2019-01-16 12:18

Kryminalni z Białegostoku (woj. podlaskie) zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości bardzo poważnie potraktowali hasło „Stop mowie nienawiści!”. W ręce mundurowych wpadł 16-latek, który w Internecie w obrzydliwy sposób nawoływał do mordowania prezydentów. Zatrzymany został także 38-letni mężczyzna, który groził popełnieniem zabójstwa z powodów religijnych.

„[...] trzeba częściej głaskać prezydentów nożem. Będzie więcej krwi” – napisał 16-latek w jednym z internetowych serwisów społecznościowych. Natychmiast zajęli się nim specjaliści od cyberprzestępczości z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Błyskawicznie namierzyli adres zamieszkania krewkiego młodzieńca i zatrzymali go w policyjnym areszcie. Wkrótce zajmie się nim sąd dla nieletnich – nastolatek odpowie za niezgodne z prawem nawoływanie do przestępstwa.

Nastolatek nawoływał do przestępstwa

i

Autor: Policja Białystok

Identyczny zarzut usłyszał także 38-latek, którego wpisy w Internecie namierzyli ci sami białostoccy kryminalni. On z kolei nawoływał do zabójstwa z powodów przynależności do grupy wyznaniowej, a także znieważał polskie symbole narodowe – godło i flagę. Mężczyzną również niebawem zajmie się sąd.