Np. szpital wojewódzki w Łomży rozpoczął w środę szczepienie przewlekle chorych pacjentów, którzy są na co dzień pacjentami stacji dializ w tym szpitalu. Koordynator szczepień w łomżyńskim szpitalu Jolanta Gryc poinformowała PAP, że do zaszczepienia jest obecnie grupa 42 osób, w tym tygodniu ma być zaszczepionych 30 spośród nich. Dostają szczepionkę Pfizera.
Gryc zaznaczyła, że szczepienia tych pacjentów odbywają się w stacji dializ, a nie w punkcie szczepień. Każdorazowo o tym, czy dany pacjent może być zaszczepiony decyduje lekarz nefrolog. Zaznaczyła, że nie wszyscy pacjenci będą szczepieni, bo część jest chora, część osób korzystała już też za szczepień w ramach swoich grup populacyjnych.
W szpitalu w Łomży kontynuowane też są szczepienia pacjentów z grupy zero, którzy dotąd nie byli zaszczepieni. W ubiegłym i bieżącym tygodniu szczepionki dostaje 80 osób z tej grupy. Dostają szczepionkę AstraZeneca. W szpitalu szczepieni są także dalej seniorzy powyżej 80 i 70 roku życia. Kalendarz szczepień układany jest na razie tylko do końca marca.
Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie". Emilia Korolczuk. Nie uwierzysz, kim kiedyś chciała zostać!
Szczepienia kontynuowane są również np. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk poinformowała w środę PAP, że nie zgłosiło się na szczepienia około 50 ze 160 nauczycieli, którzy mieli być zaszczepieni szczepionką AstraZeneca. Podała, że nauczyciele dzwonili wyrażając różne wątpliwości, pytali o możliwość przesuwania szczepienia, ostatecznie 50 osób nie zgłosiło się do szczepień.