Białystok. Trzech nastolatków napadło na 14-latka. Chcieli zabrać mu e-papierosa. Chłopak wyrwał się oprawcom i powiadomił personel szkoły

i

Autor: Policja Podlaska Białystok. Trzech nastolatków napadło na 14-latka. Chcieli zabrać mu e-papierosa. Chłopak wyrwał się oprawcom i powiadomił personel szkoły

Białystok. Trzech nastolatków napadło na 14-latka. Chcieli zabrać mu e-papierosa. Chłopak wyrwał się oprawcom i powiadomił personel szkoły

2019-03-01 16:51

W środę policjanci zatrzymali trzech nastolatków podejrzanych o usiłowanie rozboju na rówieśniku. Pierwszy z nich to 15-latek, który wpadł w ręce mundurowych w szkole, dwóch następnych w wieku 14 i 15 lat w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Było to w środę. Policjanci z Białegostoku otrzymali informację o usiłowaniu rozboju na 14-letnim uczniu jednej ze szkół.

- Z przekazanych mundurowym informacji do zdarzenia miało dojść jeszcze przed pierwszym dzwonkiem - informuje oficer prasowy policji. - Do 14-latka podeszło trzech nastolatków żądając e-papierosa, grożąc mu jednocześnie pobiciem.

Czytaj także: Daniel M. pędził swoim mercedesem ponad 200 km/h na S8. Pochwalił się tym na Instagramie [WIDEO]

Chłopak został uderzony i popchnięty przez napastników. Grozili mu pobiciem. 14-latkowi udało wyrwać się agresorem i powiadomić personel szkoły.

Sprawców zatrzymano tego samego dnia. 15-latka policjanci zatrzymali gdy ten był jeszcze w szkole. Natomiast jego rówieśnika i o rok młodszego kolegę zatrzymano w mieszkaniu jednego z napastników.

Czytaj także: Białystok. Białorusini pobili w centrum miasta 46-letniego mężczyznę, który stanął w obronie żony i jej koleżanek

Wszyscy nieletni przyznali się do zarzucanego im czynu i zostali przekazani rodzicom. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na pierwsze dziecko okiem ekonomisty. Kto straci najwięcej?