21-latek okradł babcię i jej siostrę. Za skradzione pieniądze wynajął sportowe auto

i

Autor: Pixabay 21-latek okradł babcię i jej siostrę. Za skradzione pieniądze wynajął sportowe auto

21-latek okradł babcię i jej siostrę. Za skradzione pieniądze wynajął sportowe auto

2019-01-25 15:01

Kryminalni z białostockiej „trójki” zatrzymali sprawcę włamania i kradzieży. W mieszkaniu 21-latka policjanci znaleźli także ponad 2 gramy marihuany. Okazało się, że 21-latek jest wnukiem jednej z ofiar. Łupem mężczyzny padło ponad 50 tys. złotych. Mundurowi odzyskali 35 tyś złotych. Włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W czwartek policjanci z trzeciego białostockiego komisariatu zatrzymali sprawcę włamania i kradzieży. Ofiarami 21-latka okazały się być jego babcia i jej siostra. Łupem wnuka padło ponad 50 tys. złotych.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych prowadzących sprawę wynika, iż mężczyzna najpierw ukradł 50 tys. złotych z mieszkania swojej babci, a następnie oryginalnym kluczem otworzył mieszkanie jej siostry skąd ukradł ponad 2 tys. złotych.

Czytaj także: Zmarznięta 21-latka leżała w zaspie w centrum Białegostoku

Zanim obie kobiety zorientowały się, co się stało -  21-latek już zdążył poczynić zakupy oraz wynająć sportowe auto. Mundurowi resztę pieniędzy odzyskali. Łącznie ponad 35 tys. złotych wróci do seniorek.

- Policjanci w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleźli także narkotyki, które po przebadaniu okazały się marihuaną o łącznej wadze ponad 2 gramów. 21-latek trafił do policyjnego aresztu - informuje oficer prasowy policji w Białymstoku.

Czytaj także: Zima wróciła do Białegostoku. Od rana pada śnieg. Miasto nie planuje wprowadzenia zakazu wjazdu ciężarówek

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.