Pijana para odpowie za rozbój

i

Autor: Policja Białystok

Białystok: W biały dzień pobili i obrabowali sąsiada - staruszka

2019-01-22 22:45

Pijana 27-latka i jej o dwa lata młodszy kompan bezwzględnie wykorzystali zaufanie 71-letniego sąsiada kobiety. Wdarli się do jego mieszkania, obezwładnili, pobili i ukradli cenny zegarek. Ale łupem nie cieszyli się długo. Wkrótce do drzwi mieszkania, w którym się skryli, zapukali mundurowi...

Do brutalnej napaści doszło w biały dzień na jednym z osiedli w Białymstoku (woj. podlaskie). Do drzwi 71-letniego mężczyzny zapukała jego 27-letnia sąsiadka. Starszy pan znał ją, więc bez obaw wpuścił do mieszkania. Razem z nią do środka wszedł jej 25-letni kolega. Nagle oboje rzucili się na staruszka – młody mężczyzna chwycił go za ręce i obezwładnił, a kobieta uderzyła głową w twarz. Bandyci ukradli 71-latkowi zegarek o wartości około 1 tys. zł, uciekli i zatrzasnęli się w swoim mieszkaniu.
Niebawem na miejsce dotarli policjanci z białostockiej patrolówki. Para bandytów początkowo odmawiała wpuszczenia mundurowych do mieszkania, ale wystarczyło, że postraszyli ich wyważeniem drzwi, aby przestali stawiać opór. W chwili zatrzymania oboje byli pijani – ona „wydmuchała” blisko 2 promile, zaś jej kompan ponad 3. Z ciężkim głowami po wypitym alkoholu dochodzili do siebie w policyjnym areszcie. Wkrótce przed sądem odpowiedzą za rozbój.