Ręczniki

i

Autor: Denny Müller / Unsplash

Zaskakujące!

Co ile trzeba wymieniać ręczniki? Myślisz, że często je pierzesz, a wychodzisz na brudasa

2023-09-15 11:20

Co ile trzeba prać ręczniki? - to pytanie zadaje sobie wiele osób. Nie jest to wiedza, której uczą się dzieci w szkole. Częstotliwość wymiany ręczników na świeże to nawyk, który wielu z nas wynosi z domu. Co mówią eksperci o tym, jak długo można używać jednego ręcznika? Co ile dni powinno się je prać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Po ilu dniach trzeba wymieniać ręczniki, żeby nie wyjść na brudasa? Niektórzy uważają, że piorą je stosunkowo często, a i tak okazuje się, że zbyt rzadko! Istnieją również osoby, które są zwolennikami teorii, że ręczników nie trzeba prać, bowiem są… czyste. W końcu wycieramy się w nie po umyciu. Nic bardziej mylnego! Wbrew pozorom, na ręczniku gromadzi się sporo brudu, bakterii i grzybów. Ręczniki wiszące w łazience zbierają kurz. Gdy pozostają wilgotne, są pożywką dla bakterii i grzybów. Podczas wycierania zostają na nich również martwe fragmenty naskórka, a także inne wydzieliny naszego ciała.

Co ile dni zmieniać ręczniki na świeże?

Co ile, zdaniem ekspertów, należy więc wymieniać i prać ręczniki?

Tydzień to zdecydowanie za długo! Eksperci z American Cleaning Institute wskazują, że jednego ręcznika powinniśmy używać maksymalnie 3 razy. Osoby, które kąpią się dwa razy dziennie, powinny więc wymieniać ręcznik co drugi dzień. Jeśli zaś korzystamy z ręcznika kąpielowego tylko raz dziennie, wówczas po trzech dniach należy go wymienić na świeży, a ten używany - wyprać i dokładnie wysuszyć przed kolejnym użyciem.

Dajcie znać w naszej sondzie poniżej, co ile dni Wy wymieniacie ręczniki!

Sonda
Po ilu użyciach wymieniasz ręcznik na świeży?