Fałszywy alarm bombowy w biurze Platformy Obywatelskiej. Wszystko przez maila z groźbą

i

Autor: Policja Fałszywy alarm bombowy w biurze Platformy Obywatelskiej. Wszystko przez maila z groźbą

Fałszywy alarm bombowy w biurze białostockiej Platformy Obywatelskiej [AUDIO]

2019-01-24 13:15

Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze - taką wiadomość dotarła do biura Platformy Obywatelskiej w Białymstoku. Na miejscu zjawiła się policja. Biuro ewakuowano.

Ewakuowano biuro Platformy Obywatelskiej przy ul. Malmeda w Białymstoku. Wszystko przez wiadomość email, której nadawca groził, że w biurze PO znajduje się bomba. "Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze" - brzmiał fragment wiadomości. Identyczne wiadomości dotarły również do innych biur PO w Polsce, m.in. do Lublina, Wrocławia i Łodzi.

Czytaj także: Pod kołami radiowozu pękła pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Samochód uderzył w ogrodzenie posesji

Pracownicy powiadomili policję o wiadomości, a następnie opuścili biuro. Platforma Obywatelska odwołała zaplanowaną na godz. 11 konferencje prasową. Na miejscu natychmiast zjawiła się policja. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili biuro. Nie znaleźli żadnych materiałów pirotechnicznych.

- Po informacji o podłożeniu do biura Platformy w Białymstoku bomby, odwołaliśmy konferencję prasową, ewakuowaliśmy biuro i zawiadomiliśmy policję - poinformowała na Twitterze Jowita Chudzik, radna miejska i dyrektor biura PO w Białymstoku.

Mówi Jowita Chudzik przewodnicząca biura podlaskiego PO:

Teraz sprawą zajmuje się białostocka policja. Funkcjonariusze próbują ustalić nadawcę tej wiadomości. Prawdopodobnie jest to tylko kwestia czasu. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi 8 lat więzienia.

Mówi rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa: