Jakov Puljić, Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfrasport Jakov Puljić, Jagiellonia Białystok

Jagiellonia górą! Śląsk pożegnał się z marzeniami o występach w Europie [WIDEO]

2020-07-15 23:00

Piłkarze Jagiellonii pokonali u siebie 2:1 Śląsk. W ten sposób gospodarze pozbawili wrocławską drużynę marzeń o wywalczeniu przepustki do europejskich pucharów. Triumf "Jadze" zapewnili Taras Romanczuk i Chorwat Jakov Puljić. Zobacz w jakich okolicznościach padły bramki dla ekipy z Podlasia.

Trener Jagiellonii Iwajło Petew zaskoczył, bo w bramce wystawił debiutanta. Po raz pierwszy zagrał 16-letni Xavier Dziekoński. Gospodarze objęli prowadzenie dość szybko, bo już w 12. minucie. Wykonywali stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Taras Romanczuk. Bramkarz Matus Putnocy nie miał szans na skuteczną interwencję. Jednak w końcówce pierwszej połowy wrocławianie wyrównali. Na pole karne dośrodkował Dino Stiglec. Piłkę głową zgrał Israel Puerto, a stojący przed linią bramkową Mark Tamas uradował kolegów.

W 72. minucie bramkarz Matus Putnocky wybronił strzał Juana Camary, ale był już bezradny wobec dobitki Jakova Puljicia, który z bliska posłał piłkę do siatki Śląska. To piąty gol Chorwata w tym sezonie. W końcówce wrocławski zespół musiał radzić sobie w osłabieniu. Dwie żółte kartki, a po chwili czerwoną zobaczył pomocnik Michał Chrapek. Starał się pomocnik wrocławskiej drużyny Przemysław Płacheta, ale jego strzał pewnie złapał młody Dziekoński.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1

1:0 Taras Romanczuk 12. min, 1:1 Mark Tamas 41. min, 2:1 Jakov Puljić 72. min

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Żółte kartki: Bodvarsson (Jagiellonia) - Pich, Chrapek (Śląsk)

Czerwona kartka: Michał Chrapek (85. minuta, Śląsk, za drugą żółtą)

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Andrej Kadlec, Wojciech Błyszko, Dawid Szymonowicz, Bodvar Bodvarsson (60. Bartłomiej Wdowik) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Martin Pospísil, Jesus Imaz, Maciej Makuszewski (67. Juan Camara) - Jakov Puljić (86. Ariel Borysiuk)

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Kamil Dankowski, Israel Puerto, Mark Tamas, Dino Stiglec (81. Piotr Samiec-Talar) - Robert Pich (60. Filip Marković), Krzysztof Mączyński (85. Damian Gąska), Jakub Łabojko, Michał Chrapek, Przemysław Płacheta - Erik Exposito

Źródło: Jagiellonia górą! Śląsk pożegnał się z marzeniami o występach w Europie [WIDEO]