Jak rozwijać się zawodowo?

i

Autor: brak danych Jak rozwijać się zawodowo?

Jak zadbać o swój rozwój?

2018-08-01 14:36

Są ludzie, którym wystarczy praca bez możliwości awansu czy szans na podwyżkę. Jeśli tu jesteś oznacza to, że należysz do zupełnie innej grupy – jesteś ambitna/-y i szukasz możliwości rozwoju i chcesz zdobywać nowe doświadczenie. Poznaj propozycje na to, by jak najlepiej zadbać o swój rozwój!

Czytaj rozwijające książki oraz artykuły

W dobie internetu mamy łatwy i szybki dostęp do interesujących nas zagadnień i informacji. Warto to wykorzystać i czytać w wolnym czasie e-booki lub zamówić niedostępne w pobliskich bibliotekach książki, których poszukujemy od dawna, bądź też zdobyć wiedzę dzięki stronom naukowym czy specjalistycznym blogom.

Można w ten sposób dowiedzieć się niemal wszystkiego – od budowy maszyn wykorzystywanych w przemyśle, po domową produkcję serów z owczego mleka. Zakres jest szeroki, dlatego pozwól sobie na rozwijanie pasji oraz zdobądź wiedzę, którą wykorzystasz w pracy.

Bierz udział w szkoleniach i warsztatach

Rozejrzyj się za szkoleniami i warsztatami w swojej okolicy lub... naucz się czegoś podczas e-kursu! Obecnie dostępnych jest wiele możliwości – przez internet możesz odbyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzieć się jak tworzyć reklamy internetowe lub stać się animatorem dziecięcym. Możesz wybrać to, co pomoże Ci w rozwoju zawodowym i poprawi jakość Twojej pracy.

Szkolenia i warsztaty to wazny element rozwoju zawodowego

i

Autor: brak danych Szkolenia i warsztaty to wazny element rozwoju zawodowego

Ucz się języków obcych

Niemal na każdym stanowisku – od kasjera w sklepie, przez obsługę telefoniczną w Biurze Obsługi Klienta, a na pracy w banku kończąc – przyda Ci się znajomość języków obcych. Dla wielu ludzi największym problemem nie jest jednak sama nauka, a używanie języka na co dzień. By łatwiej się przełamać i nie mieć oporów w posługiwaniu się np. angielskim czy hiszpańskim – warto zacząć od słuchania i śpiewania (na początek w domu, bez świadków) piosenek w danym języku, oglądaniu filmów bez lektora i wsłuchiwaniu się w wymowę itd. Pozwoli Ci to oswoić się z wymową trudnych słów oraz poznać nowe wyrazy, które pomogą Ci w komunikacji z obcokrajowcami.

Nie przejmuj się też drobnymi przejęzyczeniami czy błędami – nikt nie jest idealny, a Ty chcesz się uczyć! A pewnie zdarzają Ci się błędy podczas używania ojczystego języka – czy z tego powodu przestaniesz się komunikować z otoczeniem?

Rozwijaj swoje pasje!

Nie pomijaj swoich pasji i zainteresowań – to przede wszystkim one nas rozwijają i są czynnikiem, który motywuje do działania. Sięgaj po literaturę czy filmy dotyczące Twoich hobby, ale nie tylko – jeśli w Twoim otoczeniu organizowane jest np. spotkanie zapalonych rowerzystów, to warto się przyłączyć do takiego wydarzenia i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Może to pozwoli Ci poznać osoby związane zawodowo z Twoimi zainteresowaniami, a nawet sam/-a zastanowisz się nad przyłączeniem się do wybranej branży i rozwijaniem się w jej kierunku?

Artykuł powstał we współpracy z Pracuj.pl