Jak znaleźć pracę dorywczą w Białymstoku?

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Jak znaleźć pracę dorywczą w Białymstoku?

2022-09-13 12:32

Praca dorywcza w Białymstoku to rozwiązanie dla osób, które chcą sobie dorobić do pensji, lub nie mają wystarczająco dużo czasu, by podjąć zatrudnienie na pełen etat. Sprawdź, jaka praca dorywcza w Białymstoku jest dostępna i jak ją znaleźć.

Praca dorywcza niesie wiele korzyści dla pracowników, którzy chcą tylko częściowo zapełnić swój czas, lecz stanowi także dużą pomoc dla pracodawców. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą niewielką działalność lub potrzebują pracownika, tylko na krótki czas udostępniają korzystne dla obu stron oferty pracy. Białystok to miasto, które obfituje w propozycje zatrudnienia dotyczące pracy na część etatu. Kandydaci mają więc możliwość wyboru stanowiska, które będą w stanie połączyć z inną pracą, studiami, czy macierzyństwem i innymi obowiązkami.

Jak wygląda praca dorywcza?

Praca dorywcza to taka, która nie odbywa się w pełnym etacie, czyli przez 8 godzin dziennie. To może być praca na niewielką część etatu, np. ¼, czy ⅛ etatu. Warto podkreślić, że mianem pracy dorywczej określa się również inne zajęcia zarobkowe, które nie odbywają się w oparciu o umowę o pracę. Popularnym rozwiązaniem w pracy dorywczej jest umowa o dzieło, czy umowa zlecenie. Pracownik dorywczy zwykle wykonuje obowiązki, które nie wymagają stałej obecności pracownika przy stanowisku. Niestety niektóre niezbyt absorbujące zadania również muszą być wykonane, a zatrudnienie pracownika na pełen etat nie zawsze się opłaca. Praca dorywcza zwykle wymaga zaangażowania pracownika w określonych godzinach, np. dwie godziny wieczorem, czy kilka godzin w weekendy. Dzięki temu kandydaci mają szansę połączenia dodatkowego zarobku z innymi zobowiązaniami.

Jaka praca dorywcza jest dostępna w Białymstoku?

Oferty pracy dodatkowej w Białymstoku dotyczą prac o różnym charakterze. Kandydaci mają do dyspozycji prace fizyczne oraz umysłowe. Wiele stanowisk można również wykonywać zdalnie. Wystarczy dostęp do komputera, laptopa, smartfona i przede wszystkim Internetu, ponieważ niektórzy pracodawcy zapewniają sprzęt. Prace umysłowe głównie koncentrują się na marketingu i obsłudze klienta. Kobiety, które wychowują dziecko, mogą np. wypełniać ankiety online. Osoby, które mogą sobie pozwolić na wyjście z domu, mają do dyspozycji roznoszenie ulotek, czy pracę dodatkową jako sprzedawca w sklepie jedynie na kilka godzin w ciągu dnia. W sezonie pojawia się więcej prac dodatkowych. Latem oferty pracy w Białymstoku często dotyczą sprzedaży lodów, lemoniady, czy obsługi letnich atrakcji, jak wynajem rowerków wodnych. W okolicach świąt wzrasta natomiast zapotrzebowanie na sprzedawców. Oferty pracy dodatkowej zwykle oprócz wymagań podstawowych wskazują na dyspozycyjność, jakiej pracodawca oczekuje od kandydata.

Jak znaleźć pracę dorywczą w Białymstoku?

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Jaka praca dorywcza dla studenta w Białymstoku?

Statut studenta jest często wymaganym kryterium w ofertach pracy dorywczej w Białymstoku. Pracownik student kosztuje pracodawcę mniej. Studenci z racji zajęć odbywających się zwykle w różnorodnych godzinach mogą pozwolić sobie zarówno na pracę poranną, jak i wieczorną. Najlepszym rozwiązaniem jest elastyczny grafik pracy. Taki oferują pracodawcy zatrudniający w call center, przy obsłudze recepcji, czy w branży gastronomicznej. Studenci mogą także znaleźć pracę zdalną, np. przy obsłudze sklepu internetowego. Wówczas do obowiązków należy obsługa klienta, dodawanie produktów, aktualizowanie ich cen, czy stanów magazynowych. Taka praca może się odbywać w z góry ustalonych godzinach albo dotyczyć wykonania konkretnych zadań niezależnie od poświęconego czasu. Podobnie działa praca dodatkowa przy odpowiadaniu na e-maile lub obsłudze czatu. Praca dodatkowa dla studenta to świetny sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia i jednocześnie zapewnienie sobie wartościowego wpisu do CV.

Praca dorywcza po godzinach

Osoby, które mają stałą pracę i szukają jedynie dodatkowego źródła dochodu, zmuszone są pracować zwykle w godzinach wieczornych. Takiej pracy dodatkowej na szczęście również nie brakuje w Białymstoku. Szanse na zatrudnienie na niepełny etat mają w szczególności kierowcy, taksówkarze i dostawcy pizzy, czy innych potraw. Wśród ofert pracy przewijają się także stanowiska związane z pakowaniem przesyłek, praca dla szatniarzy, czy jako kelner/kelnerka w restauracji. Często można natrafić na dorywcze propozycje pracy przy inwentaryzacji. Zwykle zadania wykonuje się w ciągu nocy, np. w godzinach od 21. Na tym stanowisku nie są wymagane szczególne umiejętności, wystarczy obsługa skanera, której się można szybko nauczyć. Wiele ofert dotyczy także sprzątania biur, magazynów i innych przestrzeni w godzinach wieczornych lub porannych.

Jak znaleźć pracę dorywczą w Białymstoku?

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Gdzie szukać pracy dorywczej w Białymstoku?

Pracodawcy branży gastronomicznej i usługowej często sami wywieszają na witrynach kartki z informacją o możliwości podjęcia współpracy. Jednak, zamiast czekać, aż kandydat znajdzie się w odpowiednim miejscu i czasie, aby natrafić na taką kartkę, warto poszukać zatrudnienia na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem jest przegląd ofert dostępnych w serwisach pracy (np. GoWork.pl). Na stronach z ofertami znajduje się wiele propozycji zatrudnienia w Białymstoku, również pracy dodatkowej. Każda oferta jest dokładnie opisana i ułatwia oszacowanie szans kandydata na sprawdzenie się na danym stanowisku. Dokumenty aplikacyjne można wysłać od razu przez portal. Kandydaci mogą również poszukać ofert udostępnianych na grupach na Facebooku poświęconych pracy w Białymstoku. Czasem pracodawcy komunikują się z kandydatami w ten sposób. Lepiej jednak samodzielnie podjąć poszukiwania, by trafić na ofertę, która w pełni odpowie na oczekiwania kandydata.