Jeśli chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, unikaj tych strojów

i

Autor: materiały promocyjne Jeśli chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, unikaj tych strojów

Jeśli chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, unikaj tych strojów

2020-10-15 6:00

Kandydatowi na pracownika zawsze zależy na tym, by dobrze wypaść w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Jednym z elementów, które mogą rozwiać Twoje marzenia o zdobyciu pracy jest nieodpowiedni ubiór. Pamiętaj, że masz całkowity wpływ na to, jak będziesz wyglądać podczas spotkania rekrutacyjnego. Wykorzystaj to i dobrze zaplanuj swoją stylizację, bo może ona dopomóc w zdobyciu wymarzonego stanowiska. Czasami liczą się szczegóły.

Źle dopasowany strój

Wybierając się na rozmowę w sprawie pracy dopilnuj, by Twoje ubranie miało dobrze dopasowany rozmiar. Zbyt ciasne i przykrótkie stroje zarówno jak nadmiernie obszerne sprawiają wrażenie niechlujnych. Newralgicznym elementem garderoby jest koszula. Nie dopuść, by jej zapięcie rozchodziło się na biuście lub brzuchu. Przymierz planowany ubiór na tyle wcześnie, by mieć czas na poprawki lub zaopatrzenie się w nowy.

Ubranie odsłaniające zbyt wiele

Krótkie spódniczki i odważne dekolty zdecydowanie nie pasują do okoliczności związanych z rozmową w sprawie pracy. Nie oznacza to, że kobiety powinny przychodzić w męskim garniturze, zapięte pod szyję czy w spódnicy do ziemi. Niewielki dekolt w koszuli lub bluzce i spódnica o długości tuż za kolano są jak najbardziej odpowiednie.

Zmięta i nieświeża odzież

Kluczową kwestią dotyczącą ubioru na spotkanie rekrutacyjne jest schludność. Zadbaj, by planowana stylizacja była czysta i starannie wyprasowana. Zrezygnuj z tkanin mających tendencję do łatwego powstawania zagnieceń. Wybieraj w miarę możliwości naturalne materiały, pod którymi skóra swobodnie oddycha. Zapewni Ci to komfort i uczucie świeżości podczas rozmowy z rekruterem.

Zbyt agresywne dodatki

Na rozmowach o pracę niewskazane są krzykliwe dodatki do strojów. Panowie nie powinni zakładać lakierek czy przykuwających uwagę ozdób, np. sygnetów. Jeżeli ubiegasz się o stanowisko, na którym obowiązują zasady biznesowego dress code’u i nosisz kolczyki na twarzy, zdejmij je przed rozmową kwalifikacyjną. W stylizacjach damskich należy unikać dużej, wyrazistej biżuterii, ozdób do włosów czy awangardowego obuwia.

Zestawienie koszuli z krótkim rękawem i krawata

Warto wiedzieć, że biznesowa moda nie ma litości dla połączenia koszuli z krótkim rękawem i krawata. Prezentuje się to staromodnie i niezbyt elegancko. Jeżeli wybierasz się na interview w bardzo upalną porę, lepiej po prostu starannie podwiń rękaw klasycznej koszuli. Krótkie rękawy pozostaw wyłącznie na nieoficjalne okazje.