Status otrzymała Firma Greenko pracująca dla całego sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które wytwarzają blisko połowę PKB i są siłą napędową polskiej gospodarki – mówi Artur Wołyń, prezes Greenko. – W niektórych przypadkach nasza pomoc może być nieodzowna. Wiele konkursów na dofinansowanie projektów badawczo - rozwojowych z funduszy unijnych zawiera wymóg, aby prace nad innowacją było zlecone jednostce naukowej bądź przedsiębiorcy posiadającemu status CBR.
Centra badawczo- rozwojowe (CBR) są wsparciem technicznym oraz naukowym dla branż i specjalizacji jak np. farmacja, medycyna, energetyka czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest działalność badawczo-rozwojowa.
Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w biznesie jest kosztowne i czasochłonne. Niesie też ze sobą spore ryzyko. O ile duże firmy i koncerny mogą sobie na nie pozwolić, bo posiadają własne zaplecze badawcze, o tyle małe przedsiębiorstwa nie mają takich możliwości. Barierę można przekroczyć korzystając z pomocy centrów badawczo- rozwojowych.
Spółka Greenko działa na polskim ryku od 4 lat i podejmuje się współpracy w różnych dziedzinach. Pomogą firmom ulepszyć i unowocześnić produkty i usługi, np. tworząc podstawy koncepcji technologicznej, prowadząc badania, opracowując prototypy i poddając je testom laboratoryjnym, a potem w środowisku zbliżonym do rzeczywistego.
Zobacz inne nasze artykuły: