Miała wypić 4 piwa

Kobiecie grozi 12 lat więzienia. W potwornym wypadku zginął jej 3,5-letni synek

2023-02-09 8:20

Nie milknął echa tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej numer 19. Lexus, którym jechała matka z dzieckiem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z dwoma innymi pojazdami. 3,5-letni chłopczyk zginął na miejscu. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Okazuje się, że kobieta wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do tego tragicznego wypadku doszło 1 lutego na DK 19 na wysokości miejscowości Dziecinne. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-latka kierująca lexusem z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z dwoma innymi pojazdami. Kobieta podróżowała wraz z 3,5-letnim synkiem. - Strażacy wspomagali prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej u dziecka, u którego w wyniku wypadku doszło do zatrzymania krążenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie podróżującej jednym z aut osobowych. Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji, dziecka nie udało się uratować - informują strażacy z Bielska Podlaskiego. Poważnie ranny został kierowca osobówki, z którą czołowo zderzył się lexus.

Dziecinne. Tragiczny wypadek na DK 19. Zginął 3,5-letni chłopczyk. Jego matce grozi 12 lat więzienia

Okoliczności tragicznego wypadku na DK 19 wyjaśnia prokuratura. - Zadzwonił do niej członek rodziny, umówili się na spotkanie i właśnie jechała z Bociek do Bielska Podlaskiego spotkać się z rodziną. Tłumaczyła, że czuła się dobrze, nie spodziewała się, że może stać się coś złego - powiedział dla TVP Białystok Adam Naumczuk z Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim. 42-latka wyjechała z Bociek wraz ze swoim synkiem. Trzy kilometry dalej doszło do tragedii. W rozmowie z dziennikarką TVP Białystok prokurator Naumczuk przekazał, że kobieta przyznała się, że przed wyruszeniem z domu piła alkohol, ale nie potrafiła wyjaśnić dlaczego zjechała na przeciwległy pas ruchu. W wydychanym powietrzu miała blisko 2 promile alkoholu. TVP Białystok podało, że kobieta wypiła 4 piwa. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi kobiecie do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Groby ofiar wypadku porsche na ekspresowej „ósemce”

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.