Dziecinne. Wypadek na DK 19. Nie żyje 3,5-letnie dziecko

i

Autor: KW PSP Białystok

Koszmar!

Podlasie. Tragiczny wypadek na DK 19. Zginęło 3,5-letnie dziecko. Są zarzuty dla matki chłopca

2023-02-06 18:29

Do przerażającego wypadku doszło w miejscowości Dziecinne na drodze krajowej nr 19. Kierująca lexusem kobieta zjechała na przeciwległy pas jezdni, zderzyła się z citroenem i chryslerem. Zginęło 3,5-letnie dziecko. Prokuratura podała najnowsze informacje dotyczące tej sprawy. - Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęło 3,5-letnie dziecko, usłyszała matka - przekazali śledczy z Bielska Podlaskiego.

Dziecinne. Wypadek na DK 19. Nie żyje 3,5-letni chłopiec

Tragedia rozegrała się 1 lutego na drodze krajowej nr 19 między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami w okolicach miejscowości Dziecinne. Jak wstępnie ustaliła policja, kierująca lexusem kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni. Uderzyła najpierw w bok citroena, a potem czołowo w chryslera. Z dostawczego pojazdu trzeba było uwolnić zakleszczonego kierowcę. Bilans tego zdarzenia jest tragiczny. W wyniku zdarzenia zginęło 3,5-letnie dziecko kierującej lexusem.

Wypadek na DK 19. Zarzut dla matki

Matka 3,5-letniego dziecka usłyszała zarzut w związku z tragedią na DK 19. - Kobiecie postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim prok. Adam Naumczuk. Dodał, że kobieta kierowała autem pod wpływem alkoholu, w wydychanym powietrzu miała blisko 2 promile alkoholu. Przyznała się do picia alkoholu przed jazdą. Lista zarzutów może się zwiększyć. Kierowca dostawczaka ma obrażenia powyżej siedmiu dni przebywania w szpitalu. Możliwe, że sprawczyni zdarzenia usłyszy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale wszystko zależy od procesu leczenia kierowcy.

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.