Marek Cylwik nie żyje. Znany kardiolog pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku

i

Autor: Pixabay Marek Cylwik nie żyje. Znany kardiolog pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku

Marek Cylwik nie żyje. Znany kardiolog pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku

2021-01-08 17:55

Nie żyje Marek Cylwik, kariolog i specjalista chorób wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Lekarz zmarł w czwartek 7 stycznia. "Niepowetowana strata, miałem to szczęście pracować z wielkim człowiekiem. Niech spoczywa w spokoju." - napisał jeden z internautów.

Jak czytamy na oficjalnej stronie szpitala, Marek Cylwik był zatrudniony w Wojewódzkim Szpitale Zespolonym od 1982 roku. Pracował na Oddziale Kardiologii, przy czym od 2007 roku jako zastępca lekarza kierującego. W 2012 r. pełnił funkcję lekarza kierującego Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, a w 2018 roku – lekarza kierującego Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii i Reumatologii. 

Pod postem na Facebooku z informacją o śmierci lekarza pojawiło się wiele komentarzy między innymi jego dawnych pacjentów i znajomych z pracy.

- Żal, smutek, poczucie ogromnej straty. Kiedyś.... Uratował mi życie... - napisała Maria.

Super człowiek, bardzo dobry lekarz - wspomina Maciej.

Tyle lat wspólnej pracy... Wielka szkoda... - napisała Aneta.

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o śmierci innego znanego i lubianego lekarza z Białegostoku. Dr n. med. Piotr Szczesiul zmarł 29 listopada. Przyjmował pacjentów m.in. w Homeo Medicus na ul. Komisji Edukacji Narodowej oraz w Centrum Medycznym Słoneczny Stok na ul. Witosa. Czytaj tutaj: Nie żyje znany lekarz rodzinny z Białegostoku. "Nigdy nie odmówił pomocy"

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]